Bardan, pavyondan toplanan adamlar

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un ablası Günaydın Altınok Altınel, Alparslan Türkeş Vakfı'nın "Alparslan Türkeş'i anma" programına yapılan saldırıyı anlattı ve baskına gelenlerin bardan pavyondan toplanan adamlar olduğunu söyledi

Bardan, pavyondan toplanan adamlar

CiddiGazete- Alparslan Türkeş Vakfı'nın Ankara'da düzenlediği "Alparslan Türkeş'i Anma Programına" yapılan saldırı gündemden düşmedi.

Saldırı sonrası Başbuğ Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, Devlet Bahçeli'nin Alparslan Türkeş Vakfı'ndan ilk günden beri rahatsız olduğunu söylerken, Başbuğ Türkeş'in oğlu ve vakıf başkanı Ahmet Kutalmış Türkeş, iktidarı işaret etti. Kutalmış Türkeş, "Polis koruyor, kolluyor, gözetliyor. Biri bile kimseyi gözaltına almıyor. Hükümetin, Emniyet’in, İçişleri Bakanı'nın koruyup kollaması ile gözetimi altında yapılan bir saldırı olduğu çok net" dedi.

TURGUT ALTINOK'UN ABLASI DA SALONDAYDI

Cumhuriyet'ten Barış Terkoğlu, saldırının gerçekleştiği pazar günü salonda olan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un ablası Günaydın Altınok Altınel ile görüştüğünü yazdı.

ALTIOK: UTANÇ TABLOSUYDU

Terkoğlu, "Saldırıya uğrayan başörtülü ülkücü" başlıklı yazısında Günaydın Altınok Altınel'le görüşmesini aktardı. Günaydın Altınok, oğluyla protokolde olduğunu, dışarıda ise çok sayıda polis bulunduğu söyledi. Altınok, "En az 50 kişilerdi. Utanç tablosuydu. Ne Türkeş’e yakışıyor ne ülkücülere yakışıyor" dedi.

Terkoğlu, Günaydın Altıok'un sözlerini şöyle aktardı:

"Önce Mahmut Öztürk'e (eski milletvekili), Ali Uzunırmak'a (Eski Ocak Başkanı) giriştiler. Bayrakların arka demir tarafıyla, Bosnalılara saldıran Sırplar gibi vuruyorlardı. 80 yaşındaki Mahmut Ağabey'in kafasından kan boşaldı. Yaşlı insanları kanlar içinde tuvalete sakladık. Polisi aradım, gelsinler diye, gelmediler."

SÜLEYMAN SOYLU'YU DA ARAMIŞ

Altınok, saldırı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu aradığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Süleyman Soylu’yu 25-30 senedir evladım gibi severim. Onu da aradım olay yerinden. O da cevap vermedi. Sonra akşam aradım. Koruması açtı, 'Söyleyeceğim abla' dedi."

Terkoğlu'nun aktarımına göre; Günaydın Altınok, Gözümle gördüm, MHP İl Başkanı'nın belinde silah olduğunu, gözleriyle gördüğünü belirterek, bir başka ayrıntıya şöyle dikkat çekti: "Salonda yukarıda MHP'nin encümen azası da vardı. Belli ki gözlemeye gelmiş."

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEK

Altınok'un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da randevu aldığını söyleyerek, "Bu sabah Kılıçdaroğlu'ndan randevu istedim. Ona da gideceğim, anlatacağım. Turgut'a da (Kardeşini kastediyor) aynısını yaptılar. Gördükleri yerde taşladılar. Bir partinin başkanı bir belediye başkanını (Mansur Yavaş) tehdit ediyor. Nerede devletimiz nerede emniyetimiz?" diye de sordu.

"BU MAFYACILAR AK PARTİ'NİN GELECEĞİNİ BİTİRECEK"

Terkoğlu, Günaydın Altınok'un Erdoğan'a da, "Bu mafyacılar, bardan pavyondan toplanan adamlar AK Parti'nin geleceğini karartacak" sözleriyle çağrıda bulunduğunu aktardı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 02:41
YORUM EKLE