Baro seçimleri için flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha demokratik bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar" dedi

Baro seçimleri için flaş açıklama

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı gerçekleştirildi.

Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında baroların yapısının değiştirilmesi hakkında hazırlanan kanun tekifi hakkında da açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

Saldırmaktan hiç vazgeçmediler. Her başarısızlıklarında cepheyi biraz daha genişlettiler. Milletimiz destansı bir direnişle darbe girişimi de sonuçsuz bırakınca sınırlarımıza dayandılar. Salgın döneminde dahi boş durmadılar. Asılsız haberlerle halkımızı kışkırtmaya çalıştılar. Cumhur ittifakı Türkiye'nin bu kritik döneminde halkımızın sağ duyusu olarak tarihi görevler başarmıştır. Cumhur ittifakı siyasi tarihe altın harflerle yazılacak bir güç birliği olmuştur.

Yapıcı her türlü eleştiriye açık olduğumuzu söylememize rağmen hep düşmanlık duvarıyla karşılaşıyoruz. Tartışılmasına dahi tahammül gösterilemeyen konuların hepsi ülkemizin çözüm bekleyen kronik sorunlarıdır.

Meydanı kendi küçük hesapları için toplumun menfaatini hiçe sayan muhterislere asla terk etmeyeceğiz. Barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin sağlıksız yapıları faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyor.

Daha demokratik bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar.

Kendimize göre doğru kabul ettiğimiz kimi hususlarda farklı ve haklı değerlendirmeler yapıldığını gördüğümüzde hiç yüksünmeden düzeltme yoluna gidiyoruz. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırana kadar hiçbir engelin, hiçbir tuzağın bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 16:01
YORUM EKLE