banner445

Başkan MHP'den istifa etti

MHP'li Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Toksoy bunun üzerine istifa ettiğini açıkladı

Başkan MHP'den istifa etti

MHP, Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy'u ihraç istemiyle disipline sevk etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, "Hatay Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ihraç istemiyle disipline sevk edildi" dedi. Bu gelişme üzerine Toksoy da MHP'den istifa ettiğini duyurdu.

YAŞAR TOKSOY KİMDİR?

09.08.1961 Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Kuzuculu Mahallesi'nde tamamlayarak Dörtyol Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü 1. ve 2. sınıfları da aynı okulda okuyup daha sonra Adana Fatih Ticaret Lisesi'nden mezun oldu. 1990-1995 yılları arasında İ.D.Ç. Kamu Çalışanları Vakfı'nda çalışma hayatına başlayıp, daha sonra Dörtyol Belediyesi'ne geçiş yaptı.

Uzun yıllar Dörtyol Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve değişik görevlerde çalıştı. Görevinden istifa ederek, 2009 mahalli idareler seçiminde Kuzuculu Belediye Başkanı seçildi.

Yaşar Toksoy ardından 2014 mahalli idareler seçiminde Dörtyol Belediye Başkanı oldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84