Başkent İstanbul, resmi dil Arapça!

"Mehdi"nin gelmesi için hazırlık yaptığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanı Adnan Tanrıverdi'nin, İstanbul'un başkent, Arapça'nın resmi dil olduğu yeni bir devlet modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı

Başkent İstanbul, resmi dil Arapça!

CiddiGazete

Cumhurbaşkanlığı'ndaki görevinden ayrılan Adnan Tanrıverdi, İstanbul’un başkent, Arapça’nın resmi dil olmasını istemiş... İddiayı İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk Meclis gündemine taşıdı. Öztürk, Adnan Tanrıverdi’nin başkanı olduğu ASSAM’ın İslam ülkelerini bir araya toplamak üzere ASRİKA Projesi üzerinde çalıştığını savundu.

Görevinden istifa eden Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi'nin, İslam devletlerini bir araya toplamak üzere “ASRİKA (Asya-Afrika) Projesi” adlı bir çalışma yürüttüğü bildirildi. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, TBMM'ye verdiği soru önergesinde, Tanrıverdi'nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırma Derneği (ASSAM) tarafından, İslam birliği kongrelerinin toplandığını söyledi.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, vahim iddiaları soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

ASRİKA KONFEDERASYONU

Bu oluşumun ilk kongresinde İslam Ülkeleri Konfederasyonu'nun Anayasa modelinin hazırlandığını kaydeden Öztürk, başkentin İstanbul, resmi dilin Arapça olarak deklare edildiğini savundu. İslam Birliği Kongresi'nin 3'üncüsünün 19-20 Aralık 2019'da İstanbul'da yapıldığını kaydeden Öztürk, Üsküdar ve Dumlupınar üniversiteleri ile Diyanet, THY, MKEK, ASELSAN, TAİ, HAVELSAN, Bursa, Bahçelievler, Beyoğlu, Esenler, Sancaktepe ve Sultangazi belediyelerinin organizasyona destek verdiğini dile getirdi. Öztürk, “İçişleri Bakanlığı bu toplantıya izin verdi mi, ortaya çıkan sonuçla ilgili soruşturma yaptı mı?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 16:58
YORUM EKLE