banner424

Bayram tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ramazan Bayramı tatilinin birleştirilerek dokuz güne çıkarıldığı duyuruldu

Bayram tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısı şu şekilde: “Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
selim selimoğlu
selim selimoğlu - 3 ay Önce

Dokuz güne çıkarılmasının sebebi. 2 Haziran seçimlerinde İstanbul'dakilerin büyük çoğunluğu tatile gideceklerinden dolayıdır. Bu husus hesap edilerek tatil kararı alındığını düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner84