BBP'li Akdoğan: Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?

BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, yaşamına son veren 19 yaşındaki Enes Kara için, "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?" dedi

BBP'li Akdoğan: Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?

CiddiGazete- Elazığ'da tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın intiharı cemaat ve tarikat yurtlarının durumunu yeniden gündeme getirdi. BBP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Ahmet Namık Akdoğan'ın "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız?" dedi.

Elazığ'da bir cemaat evinde kalan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara baskılara dayanamayarak intihar etti.

TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, partisinin düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada tepki çeken sözler sarf etti.

Enes Kara'nın intiharı ile ilgili konuşan Akdoğan, "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız? O zaman ÇYDD, Atatürkçü Düşünce Derneği, Lions, bu gibi yerler de kapatılsın" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emsal cüre
Emsal cüre - 1 hafta Önce

Büyük reis Muhsin başkanın otağından bu örümcek kafalının ne işi var.Allah sizi aynı acıyla sınasın inşAllah.

Yaşar ASİLER
Yaşar ASİLER - 1 hafta Önce

Sn. Bbp'li bu ölen genç tıbbıyeli öğreci bir veled değildir! Bir birey, TÜRK Milletinin saygın evladı ve bir insandır!
- Masum bir insanin ölümüne sebep olmak tüm insanlığın ölümüne sebep olmak demektir!
-Yitip giden genç; bir insan demektir! Bir beyin, bir yetenek demektir! Hayatı boyunca TÜRK Halkı ve insanlığa hizmet edecek olan bir beyin demektir! Bilim demektir!
-Tabii ki tüm bu değerler anlayan içindir! Cehaletin bu değerleri anlayıp kavramasını beklemiyoruz!