Behramoğlu'ndan Akşener'e çağrı

Şair/yazar Ataol Behramoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "HDP" konusunda çağrıda bulundu ve "Ülke sizden bu cesareti ve öngörüşü bekliyor" dedi

Behramoğlu'ndan Akşener'e çağrı

CiddiGazete- İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, fezlekeleri TBMM'ye gönderilen HDP'li dokuz milletvekili hakkında, "Biz HDP'yi problemli görüyoruz, terörün gölgesinde görüyoruz. Dolayısıyla 'Evet' diyeceğiz" dedi.

Ağıralioğlu'nun HDP çıkışının ardından Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ataol Behramoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çağrıda bulundu.

Meclis'teki vekillerinin tümü PKK terör örgütüyle irtibatlı olan HDP için Meral Akşener'e seslenen Behramoğlu, HDP'nin kapatılması konusunda parti tabanının kabul etmekte zorlanacağı bir öneride bulundu.

Ataol Behramoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, "Ülke sizden bu cesareti ve öngörüşü bekliyor" diye seslendi.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Behramoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Meral Hanım, sayın Akşener, tarihsel bir karar verme sürecindesiniz. HDP'in siyaset alanından çıkarılması o boşluğun PKK tarafından doldurulması demek olacaktır. Bunu siz seçmeninize ve bütün ülkeye anlatabilirsiniz. Ülke sizden bu cesareti ve öngörüşü bekliyor."

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 01:33
YORUM EKLE