Belediyenin kapısına dayandılar!

Samsun'un Atakum ilçesinde belediye başkanı seçilen CHP'li Cemil Deveci, mazbatasını aldığı ilk gün 687 bin 528 liralık icra kağıdıyla karşılaştı, ardından alacaklılar sıraya girdi

Belediyenin kapısına dayandılar!
banner654

Koltuğa oturduğu ilk gün icra tebligatıyla karşılaşan Atakum Belediye Başkanı CHP'li Cemil Deveci, önceki gün yeni bir şokla daha karşılaştı. Atakum Belediyesi İmar İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nden alacakları olan vatandaşlar, haciz işlemlerine başladı.

Avukat Tekcan “Belediyenin ne kadar ve kime borcu var araştırıyoruz” dedi.

Alacaklılar, paraları ödenmediği için belediyeye ait şirkete giderek demirbaşları haczetmek istedi. Şirket avukatıyla görüşen alacaklılar, borcun ödenmesi için görüşmeler yapma konusunda anlaşınca hacizden şimdilik vazgeçildi.

ŞİRKETİN 40 MİLYON BORCU VAR

Atakum Belediyesi İmar İnşaat Sanayi Ticari Limited Şirketi’nin borçları hakkında bilgi veren avukat Erman Necati Tekcan, “Yaklaşık 20 milyon liraya yakın kamuya borcumuz ve bir o kadar da üçüncü kişilere borcumuz bulunmakta. Bunların bir kısmı ticari alacaklar bir kısmı da kamu alacağı. Bunların bir kısmı ticari alacaklar bir kısmı da kamu alacağı. Bunlarla alakalı usulsüzlükleri tespit edip gerekli yasal yollara başvuruyoruz. Kime ne kadar borcumuz var, kimden ne kadar alacağımız var? Tüm ekibimiz bunlarla ilgileniyor. En kısa sürede bu mağduriyeti gidermek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER