Belki de yılın en saçma haberi!

Cumhuriyet'te Selda Güneysu imzasıyla yer alan yazı, iletişim fakültelerinde "haber nasıl yazılmaz"a örnek oldu. "MHP'den Şentop'un Montrö açıklamalarına tepki" başlıklı "haber" okuyanlara saç baş yoldurdu

Belki de yılın en saçma haberi!

CiddiGazete- "Haber" yazım tekniğinden bir hayli uzak ve anlatım unsurlarının oluşmadığı, okuyanın hiçbir şey anlamadığı, "MHP'den Şentop'un Montrö açıklamalarına tepki" başlıklı yazı saç-baş yoldurdu.

"Haber"de "MHP'den Şentop'a tepki" deniliyor ancak kimin, nasıl tepki gösterdiğinden uzak bir anlatım dili kullanılıyor.

Diğer medya kuruluşlarının da okumadan sadece başlığını görerek kopyaladığı, belki de yılın en "anlaşılmaz" "haberi" şöyle:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin daha Kanal İstanbul projesi tartışılırken Montrö ile ilgili hassasiyetinin altını kalın çizgilerle çizdiğine dikkat çekilirken, şimdi yapılan bu açıklamanın "toplumda kutuplaşma yaratacağına" dikkat çekiliyor.

Bu nedenle Cumhur İttifakı bileşenlerinin "toplumu kutuplaştıracak, Türk milletinin hassasiyetle üzerinde durduğu ve Türkiye'nin bekasının söz konusu olduğu konularla ilgili açıklamalardan uzak durması gerektiği" vurgulanıyor.

Cumhur İttifakı'nın özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası "Türkiye'nin bekası için kurulan bir birliktelik" olduğunun altı çizilirken, "Montrö ile ilgili açıklamaları fırsat bilen bazı siyasilerin, Türkiye'yi bunun üzerinden yabancı ülkelere şikâyet edilebileceği, bunun da Türkiye üzerinde emperyalizmin baskısını artırabileceği, kurucu değerler ve Türkiye'nin kurucusu yüce önder Mustafa Kemal Atatürk karşıtı cepheyi güçlendireceği" belirtiliyor.

Türkiye'nin asla emperyalizmin tuzağına düşürülmemesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 20:53
YORUM EKLE