‘Beşiktaş'ta yaşanan adli bir olay’

Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş’ta halk otobüsünün durağa dalmasına ilişkin, “Dün yaşanan olaya kaza demek doğru olmaz, olay tümüyle adli bir olay, kasıt içeriyor” dedi

‘Beşiktaş'ta yaşanan adli bir olay’

CİDDİGAZETE

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde meydana gelen, 1 kişinin hayatını kaybettiği, 12 kişinin de yaralandığı olaya ilişkin açıklama yaptı. Olayın kaza değil adli bir vaka olduğunu ifade eden İmamoğlu, İstanbul'da ulaşımın 'rehabilitasyona' ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CNNTürk'e yaptığı açıklamaları şöyle:

"İstanbul’da 5 bin 200’ün üzerinde otobüs hizmet veriyor. İETT otobüsleri var, iştiraklerimiz olan sistemin içinde otobüslerimiz var aynı zamanda özel halk otobüsleri var.

Dün yaşanan olaya kaza demek doğru olmaz, olay tümüyle adli bir olay, kasıt içeriyor.

Toplu taşımaya bütüncül bakma konusunda kararlılıkla yol amamız gerektiğini, sertifika sistemini başlatmamız gerektiğini görüyoruz. Bir nevi tekelleşmiş mülkiyetler var, çok sayıda otobüs bir kişiye ait olabiliyor. Toplu taşıma işindeki bakış açımız her vatandaşımız güvenle o araçlara binmesi. Ulaşımda rehabilitasyona ihtiyaç var.

İstanbul'un ulaşıma dönük ciddi bir rehabilitasyona ihtiyaç vardır. Bizim masadaki en güçlü partnerlerimiz de bu işi yapan insanlar olacak, onları masanın dışına iterek değil tam aksine içine alarak çözeceğiz. Ulaşıma yönelik sıkıntıların çözülmesi için yıl sonuna doğru bir çalıştay düzenlenecek."

Beşiktaş'ta durağa dalan otobüsün sürücüsü olaydan sonra otobüsten elinde bir bıçakla inmiş bir kişiyi yaraladıktan sonra denize atlamıştı. Sürücü olayın ardından adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 11:17
YORUM EKLE