Beştepe'de müzik eşliğinde ziyafet

Devlet başkanlarına uygulanan protokolle karşılanan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ve beraberindekiler için Beştepe'de Arapça müzik eşliğinde ziyafet verildi

CiddiGazete- Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2018'de ülkesinin İstanbul'daki konsolosluğunda öldürülmesi sonrası kopma noktasına gelen Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerinde yeni bir döneme girildi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Savunma Bakanı dün Ankara'ya geldi. Devlet başkanlarına uygulanan protokolle karşılanan Prens Selman ve beraberindekiler için Beştepe'de ziyafet verildi. Arapça müzik eşliğindeki ziyafetin görüntüleri Twitter'da paylaşıldı.

Medyaya kapalı gerçekleşen müzikli ziyafetin görüntülerini Suudi Arabistan devlet görevlisi Bader Al Asaker, sosyal medya hesabından paylaştı.

Asaker paylaşımında, "Prens Mohammed bin Salman, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde yemekte. Sevgi ve kardeşlik, Suudi ve Türk halklarını birbirine bağlayan şeyin kanıtıydı ve olmaya da devam edecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 18:57
YORUM EKLE