Bin bir surat Kavuncu!

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun "ülkücü" yüzünü referans gösterdiği amcası Burhan Kavuncu, bakın nasıl bir savrulma yaşamış!

Bin bir surat Kavuncu!

CiddiGazete- İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında "FETÖ" soruşturması açılan İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, katıldığı bir televizyon programında, amcası Burhan Kavuncu’nun "ülkücü" yüzünü referans göstererek, kendisini savundu.

Siyasi yaşamına ülkücülerin arasında başlayan, sonrasında İran yanlısı Hizbullah’ın görüşleriyle örtüşen fikirler üreten, ardından AKP’ye yanaşan, son düzlükte de "Kürtçü" olan Burhan Kavuncu, daha geçen yıla kadar attığı tweetlerle en hızlı HDP'lileri bile geride bıraktı!

Trabzon’da PKK’lılara gösterilen tepkiyi de eleştiren Burhan Kavuncu, Türkiye Cumhuriyeti’ni "Kürt politikaları" konusunda "tekçi" olmakla suçladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada "Kürdistan, Lazistan" deyimlerini kullanmasını olumlu bulduğunu belirten Kavuncu, sonraki politikalarında AKP’yi "akl-ı selim"e dönmeye davet etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 01:19
YORUM EKLE