banner395
banner424

Bir garip 'istifa' haberi!

Ankara Elmadağ'da SP'li Nuri Yurdakul, seçime iki gün kala adaylıktan istifa ettiğini duyurdu. Ailesinin ve SP yetkililerinin ulaşamadığı Yurdakul, iki gün önce yaptığı açıklamada, "Çok baskı var, genel müdürlük teklif ediyorlar" demişti

Bir garip 'istifa' haberi!

CİDDİGAZETE

İki gün önce TV5 Ankara Bürosu'nda, iktidardan adaylıktan çekilmesi için baskı gördüğünü, kendisine genel müdürlük teklif edildiğini, hatta kendisini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştürmek istediklerini söyleyen Saadet Partisi Elmadağ Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul, bugün adaylıktan çekildiğini açıkladı.

ORTADAN KAYBOLDU, YANDAŞ BASIN YAZILI AÇIKLAMASINI YAYINLADI

Nuri Yurdakul, yandaş basının servis ettiği yazılı açıklamasında, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Saadet Partisi'nden Elmadağ Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu anımsatarak, hedefinin Elmadağlı hemşehrilerinin teveccühüyle iş başına gelmek ve Elmadağ'a bugüne kadar yaptığı hizmetlere yenilerini eklemek olduğunu belirtti.

Seçim süreci başladığında, siyaset tarzı ve ilkeleri ile bağdaşmayacak bazı gelişmelerle büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını vurgulayan Yurdakul'un yazılı açıklaması olduğu iddia edilen metinde şu ifadeler yer aldı:

"Bir şehit babası olarak, terör örgütleriyle kol kola girmiş partilerin sadece 'yıkmak' üzerine kurulu ittifaklarını kabullenmem ve içime sindirmem asla mümkün değildir. Terör kadrolarını belediye kadrolarına taşıyacak bir yıkım şebekesinin unsuru olmayı, şehidimizin aziz hatırasına hürmetsizlik olarak addederim. Özellikle Elmadağ'da, Saadet Partisi'nden adaylığımı ve Elmadağlı hemşehrilerimin şahsıma samimi teveccühünü kullanarak, CHP'nin ve ittifak ortaklarının hiç de hak etmediği bir kazanım elde etmesine gönlüm razı olamaz."

AKP'DE SİYASET YAPACAĞI BELİRTİLDİ

Yurdakul, şunları kaydetti: "Bugün itibarıyla yuvam olarak kabul ettiğim ve çok da emek sarfettiğim AK Parti'de siyasete devam kararı aldım. Elmadağ'da ve Ankara'da kurucusu olduğum AK Parti'nin bir kez daha zafer kazanması, Elmadağ'a ve Ankara'ya yeni hizmetler kazandırması için mücadelem kararlılıkla devam edecektir. Bu kararımın Elmadağ ve sevgili hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olmasını Cenabı Hak'tan niyaz ediyor, değerli Elmadağ halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Elmadağ'daki Saadet Partili seçmenler, hiç bir partiyle ittifak yapmadıklarını, Nuri Yurdakul'un açıklamalarının kendisini bağladığını, böyle bir açıklamaya zorlanmış olabileceğini söylediler. Sosyal medya hesabında da Yurdakul'a yoğun tepki oldu.

Nuri Yurdakul, Saadet Partisi adayı olarak yaptığı seçim çalışmalarının olduğu sosyal medya hesabını, yoğun tepkiler üzerine erişime kapattı.

SP İL BAŞKANI'NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Av. Fatih Beyazıt düzenlediği basın toplantısında, Nuri Yurdakul ile dün gece 23.00'e kadar seçim çalışması yaptıklarını, daha sonra ayrıldıklarını, ilerleyen saatlerde de eşini gizli bir numaradan aradığını, "Ben çekiliyorum. Kulağınıza gelen şeyler doğrudur" dediğini duyurdu.

Beyazıt, kendi rızasıyla değil, tehdit ve şantajla adaylıktan çekilen Nuri Yurdakul'a ne ailesinin, ne de kendilerinin ulaşabildiğini belirtti.

Basın toplantısının son dakikalarına doğru, Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt'a bir not iletildi. Beyazıt, an itibariyle Nuri Yurdakul'un, ailesinin ve Elmadağlılar'ın tanımadığı beş kişi tarafından evine bırakıldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER