Birlikte başvuracaklar

8 Nisan 2014 tarihinde yaptığı konuşmada, "İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, bardağa tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz; Recep Tayyip Erdoğan'dan da cumhurbaşkanı olmaz" diyen Devlet Bahçeli, Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı dilekçesini Başbakan Yıldırım'la birlikte YSK'ya götürecek

Birlikte başvuracaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yüksek Seçim Kurulu'na adaylık başvurusunu Başbakan Binali Yılıdırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli birlikte yapacak.

Başbakan Yıldırım ve Devlet Bahçeli cuma günü saat 11.00'de YSK'ye giderek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvuruda bulunacak.

TEKEDEN SÜT SAĞILDI!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklayan ve dilekçesini bizzat YSK'ya götürecek olan Bahçeli, dört yıl önce yaptığı bir konuşma sert ifadeler kullanmıştı. Bahçeli 8 Nisan 2014'te yaptığı konuşmada AK Parti'yi ve Erdoğan'ı eleştirerek, "İki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, bardağa tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz; Recep Tayyip Erdoğan'dan da cumhurbaşkanı olmaz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER