Borç yapılandırma paketi Meclis’te!

Vergi, SGK, KYK, trafik ve köprü borcu ve cezalarında yapılandırma öngören yasa teklifi TBMM'ye sunuldu. Teklif, komisyonda kabul edildi

Borç yapılandırma paketi Meclis’te!

CiddiGazete- AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, vergi borçlarının yeniden yapılandırmasına ilişkin yasa teklifi ile 500 milyar TL büyüklükte geniş kapsamlı bir yapılandırmaya gidildiğini açıkladı.

Muş’un TBMM’de yaptığı açıklamada verdiği bilgilere göre yapılandırma vergi, SGK, KYK, trafik ve köprü cezalarının da aralarında yer aldığı bir çok borcu kapsayacak.

Şubat 2021’de başlayacak ödemeler kapsamında 18 ay taksitle iki ayda bir ödeme ile yapılandırma imkanı getirilecek. Müracat yasa çıkması ardından yıl sonuna kadar yapılabilecek.

AKP geçen hafta TBMM’ye Cumhurbaşkanına kurumlar vergisini 5 puana kadar indirme yetkisini veren ve istihdama verilen destekleri uzatan kanun teklifi sunmuştu. İlgili teklifte varlık barışı olarak bilinen yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının Türkiye’ye vergisiz ve inceleme olmadan getirilmesi imkanı da yer alıyordu.

İlgili yasanın sunumunda vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasının çalışmasının sürdüğü daha sonra bu yasaya ekleneceği bilgisi verilmişti.

İYİ PARTİ DESTEK VERECEK

İyi Parti Başkanlık Divanı Üyesi Samsun Milletvekili Erhan Usta, AKP'nin Meclis'e getirdiği borç yapılandırması önerisine destek vereceklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 10:50
YORUM EKLE