Bozkurt yaptı 'Züppe' dediler!

Milliyetçi Türkiye Partisi eski genel başkanı Ahmet Yılmaz, 1991 yılında sahnede ilk kez "bozkurt" işareti yaptığında ülkücülerden aldığı tepkiyi "Ayarzıs" Dergisi'ne anlattı

Bozkurt yaptı 'Züppe' dediler!

CiddiGazete- Türk milliyetçilerinin çıkardığı edebiyat dergisi "Ayarzıs"ta dikkat çeken bir söyleşi yer aldı.

Aylık çıkarılan dergide, Mehmet Yusuf Savaş tarafından, Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanlığı görevinde de bulunan ülkücü sanatçı Ahmet Yılmaz ile söyleşi gerçekleştirildi.

"BOZKURT İŞARETİ" YAPTI "ZÜPPE" DİYE İTHAM EDİLDİ

Ahmet Yılmaz, 1991 yılında, MHP'nin merhum lideri Alparslan Türkeş ile Azerbaycan'da yaşadıklarını anlattı. Yılmaz, Azerbaycan'da Türk milliyetçilerinin kullandığı "Bozkurt işaretini" gördüğünü ve ilk konserinde bu işaretini kullandığını söyledi.

Ahmet Yılmaz, konser sonrasında ülkücü teşkilattan bir ismin kendisine bozkurt işaretini kastederek, "Ya gardaş, seni çok seviyik ama sahneye çıktığında böyle züppe züppe hareketler yapma" dediğini anlattı.

Söyleşide yer alan ilgili kısım şöyle:

"Yıl 1991... Azerbaycan bağımsızlığını ilan etti. O dönem rahmetli Başbuğumuz, Azerbaycan’a gitti. Azadlık Meydanı'nda daha önce görmediğimiz bir el işareti vardı. Rahmetlik Başbuğumuz geldi, ben de sanatçılığın verdiği rahatlıkla, 'Başbuğum resimlerde böyle bir işaret var, nedir' diye sordum. 'Bozkurt işareti, Ahmet'im' dedi. Ben de ilk gittiğim konsere bu işareti yapıp, seyircileri selamladım. İlk bozkurt yapan sanatçı benim yani. Programı bitirdim, salon yıkılıyor, kıyamet koptu. Sonra çay, sohbet faslı... Gittiğim teşkilatta 'abi' dediğimiz bir büyük, 'Ya gardaş, seni çok seviyik ama sahneye çıktığında böyle züppe züppe hareketler yapma' dedi. Bozkurt yaptığım için züppelikle itham edildim. Daha bitmedi... Aramızda çıkan ideolojik ayrılıklardan sonra siyaseti de bıraktım. Hainlikle suçlandım. Bir gün, bozkurt yapıp, benim şarkım olan 'Alparslan Türkeş'in askerleriyiz' diyerek beni protesto ettiler. Ben sadece güldüm..."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 13:55
YORUM EKLE