Bu da AKP'nin seçim anketi!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN TÜRK'te Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını cevapladı. Ünal, AKP'nin oyunun yüzde 40-44 bandında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise yüzde 50-54 bandında olduğunu söyledi

Bu da AKP'nin seçim anketi!

CiddiGazete- AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AKP'ye ulaşan son anket oranlarına ilişkin yandaş CNN TÜRK ekranlarında bilgi verdi.

Ünal, AKP'nin her ay üç ayrı şekilde ve üç firmaya Türkiye gündemi araştırması yaptırdığını ifade ederek, "2 yıldan beri hiç bir araştırmada, ne cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ne de AK Parti'nin oylarında bir değişiklik oldu. Yani Cumhurbaşkanımızın oyu 52'nin altına düşmedi, AK Parti'nin oyu da 40'ın altına düşmedi. 40-44 bandında AK Parti gidip geliyor. Cumhurbaşkanımız da 51-54 bandında gidip geliyor" dedi.

DİĞER PARTİLERİN OYLARI NASIL?

AKP: %42,1

CHP: %23,4

HDP: %11,6

MHP: %11,5

İYİ Parti: %9,4

DEVA: %0,2

Gelecek: 0,2

"YÜZDE 50'NİN ALTINA DÜŞMEDİ!"

Araştırmada partilerin içinde yer alan isimlere de yer verildi. Ünal, bu araştırmalarda performans değerlendirmeleri, toplumsal olaylar ve bunlarla ilgili halkın algısını da sorduklarını bildirerek, "Burada ilginç bir veri var. Kemal Kılıçdaroğlu kendi partisi içerisinde beğenirlikte beşinci sırada. Yani aslında bunun da nasıl bir kriz oluşturduğunu düşünmek lazım. Cumhurbaşkanımızın oyu yüzde 52, AK Parti'nin oyu da 42,1 en son yapılan araştırmada" dedi.

AKP'nin ocak ayına ilişkin Türkiye gündemi araştırmasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair sorular da yer aldı. "Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleşecek olsa kime oy verirdiniz?" sorusu vatandaşlara farklı seçeneklerle yöneltildi. Hiçbir farklı seçenekte, Erdoğan'ın yüzde 50'nin altına düşmediği iddia edildi.

ERDOĞAN YÜZDE 53,6

Yapılan açıklamaya göre; Erdoğan, Muharrem İnce ve Akşener aday olduğu ilk 3 seçenekte Erdoğan yüzde 53.6, Muharrem İnce yüzde 22.6, Meral Akşener yüzde 12.6 oy aldı.

Diğer bir seçenekte ise Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı için nabız tutuldu. Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'nin aday olması durumunda çıkan tablodaysa Erdoğan yüzde 58, Muharrem İnce yüzde 24.2, Kemal Kılıçdaroğlu 16 olarak gerçekleşti.

MANSUR YAVAŞ'I AÇIKLAMADILAR 

AKP'nin yaptırdığı anketin dışındaki tüm saha çalışmalarında Erdoğan'a fark atan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın oy oranı hakkında bilgi verilmedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 18:46
YORUM EKLE