Bu tablonun mimarı İYİ Parti'ye çattı!

Erdoğan, TRT'de katıldığı canlı yayında, elinde belge olmadan İYİ Parti'yi HDP ile ittifak yapmakla suçlarken, AKP'nin geçmiş dönemlerdeki birlikteliklerinden söz etmedi

Bu tablonun mimarı İYİ Parti'ye çattı!
banner693

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT canlı yayınında gündeme ilişkin soruları cevapladı. AK Partili Erdoğan, İYİ Parti'yi HDP ile ittifak arayışına girmekle suçladı.

Erdoğan, "Şimdi ben her zaman birşey söylüyorum özellikle, bizim MHP ile azami müştereklerimiz var. Ama diğerleri ile bizim böyle bir müşteriğimiz yok.

CHP'nin, HDP ile azami müştereği olabilir ama ne İYİ Parti'yle ne Saadet'le böyle bir birlikteliğinin olabileceğine ben ihtimal vermiyorum. Ama çıkar hesapları onları bir araya getirmiştir. Gizlemenin manası yok. HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada. Bunu zaten başlarındaki kişiler söylüyorlar. İYİ Parti ve Saaadetlilerin bunlarla bir araya gelmesinin izahı yok" ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuyla ilgili sözlerini, "Bunlar (HDP) kongrelerinde bile ne bayrağımızı asmışlar ne İstiklal Marşımızı söylemişlerdir. Bizim kültürümüzde, derneklerin, resmi kurumların bu tür şeylerinde İstiklal Marşı'nı okumak zillet midir? O şereftir. O şeref de şerefli olanlara yakışır. CHP'nin bunlarla beraber olması zaten anlaşılır gibi değil. Hele hele İYİ Parti'nin, Saadet Partisi'nin bunlarla beraber böyle iş tutması, o da tabi izahı mümkün değildir" diye tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER