Bunların hepsi aynı tavanın balığı!

Süleyman Soylu'yla kavgasından sonra her AKP'linin olduğu gibi Mehmet Metiner'in de FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i öven sözleri sosyal medyaya saçıldı

Bunların hepsi aynı tavanın balığı!

CiddiGazete- AKP'li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Mehmet Metiner arasındaki canlı yayın tartışmasının ardından sular durulmuyor. Canlı yayında başlayıp Twitter hesaplarından devam eden tartışmalarının ardından Metiner'in FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i savunduğu görüntüler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Paylaşımlarda Metiner'in 2008 yılındaki Teke Tek programında Gülen'i, "Hocaefendi devlete düşman değil, cumhuriyete düşman değil..." diye savunduğu görüntüler yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Dün gece CNN Türk'te katıldığı canlı yayında emniyet ve bakanlıklar içinde hâlâ FETÖ'cülerin olduğunu ifade eden Metiner'i eleştirmek için canlı yayına bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert tepki vermişti. Bunun üzerine Metiner, "Biz şamar oğlanı mıyız? Bizim onurumuz yok mu? Böyle bir siyaset, dava, hükümet şekli olabilir mi?" diye tepki göstermişti.

Bugün bir açıklama yayımlayan Metiner, "Cumartesi akşamı CNN Türk’te katıldığım programda asla partimi ve hükümetimi eleştirmedim. Tam tersine her zamanki gibi yüreklice savundum" ifadelerini kullanmıştı.

Metiner'in bu açıklamasının ardından bir de "Kimse kusursuz değildir" şeklinde bir paylaşımı olmuştu.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN CEVAP

Süleyman Soylu, Metiner'in açıklamasını alıntılayarak Bakara Suresi'nden ayetle cevap verdi.

Soylu paylaşımında, "Bakara 10 Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır" ifadesini kullandı. Soylu, CNN Türk canlı yayınındaki videosunu da paylaşımına ekledi.

METİNER'DEN CEVAP GECİKMEDİ

Bunun üzerine Metiner, Twitter üzerinden Soylu'nun paylaşımı alıntılayarak şu açıklamayı yaptı:

"Biz fitne ateşini söndürmeye çalışırken siz harlamaya çalışıyorsunuz. O ayeti kerimeyi bana atfen kullanmanız kalbinizin tamire ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Trollerinizle yaptığınız şey size de partimize de zarar veriyor. Kibir kalbi bozar."

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 15:29
YORUM EKLE