Cahit Özkan, skandal sözlerini yumuşatmaya çalıştı

FETÖ'nün TSK'ya kumpaslarında sözcülük yapan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Yeniden Kuruluş Anayasası" yönündeki ifadelerini gelen tepkiler üzerine biraz yumuşattı!

Cahit Özkan, skandal sözlerini yumuşatmaya çalıştı

CiddiGazete- AKP'li Cahit Özkan'ın "Yeniden Kuruluş Anayasası" şeklindeki açıklamasına vatandaşlardan çok sert tepkiler geldi. Sosyal medyada yoğun şekilde eleştirilen Cahit Özkan, sözlerini biraz yumuşattı.

Özkan yeni anayasa tartışmalarına ilişkin, "Milletçe verdiğimiz bu mücadele sonucunda Cumhuriyetimizle taçlandırdığımız yeni Türkiye'mizi kurduk. Ancak 100 yıllık bir çınar olan Cumhuriyetimiz, darbe ve vesayet girişimleriyle maalesef kuruluş ve kurtuluş değerlerinden, o maddi ve manevi değerlerden uzaklaştırılmıştır" ifadelerini kullandı.

Tepkilerin ardından ifadelerini değiştiren Özkan, şunları kaydetti:

"Yeniden Kuruluş Anayasası ile kastımız; yenileyici bir ruhla, geçmişin birikimini dikkate alarak ve o kuruluşumuzda bizi bir arada tutan maddi ve manevi değerleri yeniden hayata geçirmek suretiyle, geniş katılımlı yeni anayasa yapma talebidir.

Amacımız, Cumhuriyetimizi el birliğiyle modern geleceğe daha güçlü şekilde taşımaktır. Böylesi bir anayasa, aziz milletimize olan bir borcumuzdur ve inşallah 83 milyon hep birlikte yerine getireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 01:14
YORUM EKLE