Çatlaktı yarık oldu!

AKP-MHP ittifakındaki çatlaklara bir yenisi daha eklendi. Şimdiye kadar yaşanan krizler içinde en sert olanı ise halen devam ediyor. "Af" konusuyla başlayan tartışmalarda sert açıklamalar peş peşe geliyor

Çatlaktı yarık oldu!

BEDELLİDE SÜRE ANLAŞMAZLIĞI

AKP ile MHP arasındaki ilk çatlak bedelli askerlik konusunda yaşandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bedelli askerlikte 28 günlük temel eğitimi gereksiz buldu ve “Yaylalar türküsünü bile öğrenemezler” diyerek temel eğitimin kaldırılmasını istedi. AKP ise buna karşı çıktı ve 28 günlük süre 21 güne indirilip uygulandı.

EYT'DE MHP'NİN TEKLİFİ KABUL EDİLMEDİ

MHP, EYT için Meclis'e teklif verdi, Erdoğan ise karşı çıktı

MHP, seçim beyannamesinde yer alan emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarının çözümü için TBMM'ye kanun teklifi verdi. Ancak bu teklif ittifak ortaklarını ayrı düşürdü. Erdoğan, “38 yaşında emeklilik mi olur? Bütçeye 750 milyarlık yük getirir” dedi. “Bu rakam abartılı” diyen MHP ise teklifinde ısrarlı.

BRUNSON'UN TAHLİYESİNE TEPKİ

ABD'li rahip Brunson'ın tahliye edilmesi kararı da bir başka kriz nedeni oldu. MHP lideri Bahçeli, “Milli vicdanı rahatsız etmiştir” dedi ve gizli tanıkların ifade değiştirmesini hatırlattı. Erdoğan ise “Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi” dedi.

EN ŞİDDETLİSİ "ANDIMIZ" OLDU

Andımız kararına MHP'den destek, AKP'den tepki geldi

Andımız'ın okullarda yeniden okutulmasına yönelik Danıştay kararına AKP'den tepki geldi. Bahçeli ise “Danıştay kararına gölge düşürmek için kuyruğa girenlere ne oluyor? Ne var Andımız'da? Türküm demek suç mu?” ifadelerini kullandı.

AF KONUSU İPLERİ İYİCE GERDİ

MHP'nin seçim beyannamesinde yer alan ve Meclis'e sunduğu af paketi ittifakta tartışma yaratan son konu oldu. MHP, şartlı ceza indirimi getiren teklifinin arkasında duruyor. İktidar kanadı ise affa karşı çıktığını dile getiriyor...

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 10:15
YORUM EKLE