Cemal Enginyurt ağlamaya başladı!

MHP'den atılan Ordu Milletvekili, "Bayramı bana zehir ettiniz. Atacaksanız keşke bayramdan sonra atsaydınız" dedi

CiddiGazete
Cemal Enginyurt ağlamaya başladı!

CiddiGazete- Devlet Bahçeli'nin talimatıyla MHP'den atılan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, memleketindeki bir düğün salonunda, yakınlarıyla birlikte bayramlaşma töreni düzenledi.

Sunuculuğunu istifa eden Ordu MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz'ın yaptığı programda Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a övgü yağdırarak seçim dönemindeki sözlerini tekrarladı.

"Türkiye'ye Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'ya Cemal Enginyurt" dediğini dile getiren Enginyurt, "Erdoğan'a oy vermeyen Cemal Enginyurt'a da oy vermesin" sözünü hatırlattı.

Enginyurt, programı sunan Köksal Yılmaz'a teşekkür ederken gözleri doldu.

"Ocak dışı" kalan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un konuşmasından satırbaşları şöyle:

- Bugün beni ihraç edenlerin dahi bir çok kapıları dolaştığı dönemlerde hiç bir yere gitmeyen Cemal Enginyurt olarak hayatımı devam ettirdim.

- Küslüklerimiz, dargınlıklarımız olsa da hiç bir zaman hiç bir ülkücüye ahde vefasızlık etmedim.

- Bu partiden ihraç edilmeyi de hak etmedik. Yanlış bir şey, eksik bir şey söylemedik. 24 Haziran’da aday olurken "Türkiye’ye Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’ya Cemal Enginyurt lazım" diyerek oy istedik.

- "Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermiyorsanız bana da vermeyin" dedim.

- "Recep Tayyip Erdoğan Ordu’ya değil, Türkiye’ye değil, İslam dünyasına lazım" diyerek oy istedim.

- Birilerine öyle hakaretler ettim ki, "Benim kocam bir kilo domuz etini 7 dakikada yedi" diyen Allahsızlar ile bir olmaktansa, "Recep Tayyip Erdoğan ile bir olmak şereftir" dedim.

- Hep Cumhur İttifakını savundum, hep Cumhur İttifakı'ndan yana oldum.

- Ama yanlışları eksikleri söyleyeceğime 24 Haziran'da Ordu’ya söz verdim. Dedim ki "Koltuk hırsıyla makamlarda yan gelip yatmayacağım sizin hakkınızı savunacağım" dedim.

- Çünkü ben şuna inanmıştım; Cumhur İttifakı başarılı olacaksa sokaktaki eksikleri ve yanlışlıkları göstermek lazım. Sayın Cumhurbaşkanının bunu duyması ve bilmesi lazım ki vatandaşın derdini anlasınlar, çözüm üretsinler istemiştim. Hep bu yoldan devam ettim.

"PARTİM İÇİN ÜZGÜNÜM!"

- 2020 geldi. Pandemi oldu. İşsizlik var. Esnaf perişan. "Fındık para etmeli" dedik. "Üreticinin, emekçinin yüzü gülmeli" dedik. Ürünümüzle oynanmamasını istedik.

- Tarım Bakanı Ordu’ya geldi. Çıktı dedi ki "Bu fındık pahalı olursa Avrupalı bu fındığı almaz. Yüksek fiyattan almaz" dedi. "Rekolte 600 bin tonun altında beklenirken 665 bin ton olur" dedi.

- Fındık bir saatin içinde 21 liradan 18 liraya düştü ve bir uyarı yaptım. Dedim ki; "Sayın Bakan ya seni yanıltıyorlar ya da sen birilerine hizmet ediyorsun. Fındık 665 bin ton olursa istifa edeceğim sende istifa eder misin" dedim.

- "Üreticinin, fındıkçının hakkıyla oynama" dedim. Ama Allah’ın işine bakın ki Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezi, beni fındık üreticilerinin hakkını savunduğum için ihraç etti.

- Üzgünüm. Kırgın değilim, üzgünüm.

- 41 yıllık emeğime üzgünüm. Mücadeleme üzgünüm.

- Partim için karda kış da zorda her yerde verdiğim mücadelem için üzgünüm.

- İsterdim ki beni atacaklarsa başka bir sebep bulup atsalardı ama fındık üreticisinin hakkın savunduğum için beni attılar ya; partim adına üzgünüm. Kendi adıma mutluyum.

- Fındık üreticisine değil bir Cemal Enginyurt, bin Cemal Enginyurt feda olsun. Bundan yana üzgün değilim. Ama ülkücü ve Türk milliyetçisi olarak partimden atıldığıma üzgünüm.

- Bundan sonra gördüğüm yanlışları gündeme getirmeye devam edeceğim.

TARIM BAKANI ETİN AVRUPA’DAN UCUZ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

- Tarım Bakanı diyor ki, et fiyatları Avrupa’dan daha ucuz diyor. Avrupa’da etin kilosu 4 Euro. Yani 32 lira. Türkiye’de etin kilosu 50 lira.

- Almanya’daki asgari ücretle 290 kilo et alınıyor. Türkiye’de ki asgari ücretle 48 kilo et alınıyor.

- "Neyin ucuzluğundan bahsediyorsun Tarım Bakanı" diye sormaya devam edeceğim.

BİRİLERİ BENİ TEHLİKE GÖRDÜ

Düzenlediği bayramlaşma için birilerinin, Meral Akşener’i örnek göstererek kendisinin de paralel bayramlaşma yaptığını söylediğini belirten Cemal Enginyurt, kendisinin partiden atıldığını hatırlatarak artık MHP milletvekili olmadığını söyledi.

Enginyurt şöyle devam etti:

HANİ ÜLKÜCÜLÜK SADECE MHP'DE OLURDU?

- Beni MHP’den attınız, milletvekilliğinden atmadınız.

- Beni ülkücülükten atmadınız. Türkçülükten atmadınız beni.

- Dolasıyla o sosyal medyada yazanlara söylüyorum, elinizi vicdanınıza koyun bir günde adamı hain ilan etmeyin.

- İhanet eden kim olursa olsun namussuzdur.

- 1 Kasım’dan sonra lider Devlet Bahçeli’yi yalnız bıraktılar terk ettiler. Arkasından kuyu kazdılar. Onun elinden makamı almak istediler.

- Milliyetçi Hareket Partisi'ni bir yerlere peşkeş çekmek istediler.

- Ben o gün, 3-5 arkadaşımla beraber dimdik lider Devlet Bahçeli’nin yanında durduk.

- Lider Devlet Bahçeli’ye ihanet etmeyi bırak, aklımdan kötü bir düşünce bile geçmedi. Ama bugün parti güçlendi, büyüdü. Birileri beni tehlike gördü. "Çok konuşuyor" dediler ve utanmadan birileri diyor ki, "Bilmediğiniz şeyler var." Bildiği şey olup da söylemeyen namussuz şerefsizdir.

PARTİ DEĞİŞTİRECEK Mİ?

Başka partiye geçeceği yolunda kulislere de cevap veren Enginyurt, şöyle konuştu:

- Gördüm ki başka partiye gidenlere hakaret etmek sadece size zarar veriyor.

- Gün oluyor onu partiye kahraman diye yine alıyorlar.

- Bana hakaret edenler de bunu iyi düşünsünler.

- Şunu unutmasınlar; biz ülkücüler hancıyız, birileri yolcu. Gün gelecek onlar ihraç olacaklar Allah’ın izniyle.

- Biz parti değiştirmek için ülkücü olmadık. Biz "Kanımız aksa da zafer İslamındır" diyerek ülkücü olduk.

- Bizi kimle karıştırıyorsun? Hayatımızın sonuna kadar ülkücü kalacağız.

- Hele o kadar hakaret ettiğimiz bir parti mensupları var ki, omurgamız ona müsaade etmez kalkıp da gidelim.

- Hakaret ettik, çok laf söyledik mahkemelik olduk. Dolaysıyla bize yakışmaz.

- Ama şunu diyebilirsiniz, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da çok hakaret ettiniz ama onunla bir oldunuz." Biz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a belki çok hakaret ettik.

- O da bize çok hakaret etti ama biz hiç bir zaman AK Partili olmadık, MHP’li kaldık, kalmaya da devam edeceğiz.

- Onun için parti değiştirmeyi bekleyenler Allah yolunuzu açık etsin.

"BAYRAMI BİLE YAŞATMADINIZ"

Partisinden ihraç olduğu için üzgün olduğunu ifade eden Cemal Enginyurt, şöyle konuştu:

- İsterdim ki helalleşseydik. Atmasaydınız beni bayramdan önce.

- İhraç etmeseydiniz beni bayramdan önce.

- Hiç olmazsa 1 Kasım’dan sonra lider Devlet Bahçeli için her türlü hakarete rağmen mücadele eden 19 ilçe başkanımla, yöneticilerimle helalleşme imkanı verseydiniz bana.

- Ama buna bile fırsat vermediniz.

- Bayramı bile zehir ettiniz bize.

- Bayramı bile yaşatmadınız.

- Allah da inşallah aynısını yaşatır size.

ENGİNYURT YAŞATTIKLARINI YAŞADI

Cemal Enginyurt, MHP'de genel kurul isteyen aralarında ülkü ocakları eski genel başkanının da bulunduğu yazar, akademisyen onlarca ülkücünün "FETÖ" iftirasıyla ihbar edilmesi kumpasında yer almış, 2016 yılındaki Kurban Bayramı'nı gözaltında geçirmeleri için yargı ve Emniyet'e baskı yapmıştı.

Hakim karşısına çıkartılacak kadar bile FETÖ iltisakı bulunmayan ülkücüler, Kurban Bayramı'nı da kapsayan dönemde 15 gün Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulmuş, Hac'da olan savcının dönmesinin ardından "kavuşturmaya yer yoktur" görüşü üzerine, mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakılmıştı.

Ülkücü camiadan o dönem gelen tepkiler karşısında, aralarında Cemal Enginyurt'un da bulunduğu bir takım AKP yandaşı, MHP'de genel kurul isteyen ülkücüler için "Bayramı içerde geçirsinler de akıllansınlar" demişti.

Kumpas için davacı olan mağdur ülkücülere, "İhbar mektubunun altında imzası bulunan şahsa ulaşılamadı. Mektup İstanbul Kağıthane'den postaya verilmiş. Mektubun postaya verildiği gün PTT şubesinin kameraları bozuk olduğu için şahıs tespit edilemedi" bilgisi verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
dursun oğuz
dursun oğuz - 8 ay Önce

konuşmanın ggeneline okududuğunuz zaman cemal engginyurt MHHP limi AK partilimi anlamak mümkün değil adam kendi partisinden çok cumhurbaşkanınını övmüş ,,bu ne ya ,,bu kadar şeylik fazla yaniii,neyse siyaset böyle bir şey işte