Cemal Enginyurt: FETÖ’cüler belli

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Elinizde belge varsa savcılığa verin" şeklindeki açıklamalara şöyle cevap verdi: "Bülent Arınç damadıyla ilgili savcıyı bile tehdit ediyorsa, ne belgesi sunacağız"

CiddiGazete

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili, “Kimin FETÖ’cü olduğu belli. Bu işi sulandırma adına, ‘Elinde bilgi, belge olan varsa savcılığa versin’ denilmesi hiç hoş değil. En son Bülent Arınç kendi damadıyla ilgili savcıyı bile tehdit ediyorsa, ne belgesi sunacağız, kime ne belgesi vereceğiz” dedi.

Cemal Enginyurt, Mecliste düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Enginyurt, bir gazetecinin, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili açıklamalarına iktidar tarafından, ‘Elinde bilgi, belge olan savcılığa versin’ yanıtı geldi. Değerlendirmeniz nedir?” sorusu üzerine, şöyle konuştu: “Bunu söyleyenlere dikkat etmek lazım. Bu zamana kadar hakkında dava açılanları vatandaş mı ihbar etti? Devletin kurumları var, onlar biliyorlar. Gammazcılık, ihbarcılık mı yapalım? Kimin FETÖ’cü olduğu belli. Bunu biliyorlarsa, bu işi sulandırma adına, ‘Elinde bilgi, belge olan varsa savcılığa versin’ denilmesi hiç hoş değil.”

‘BU FETÖ’YÜ ÖVMEK DEĞİL Mİ?’

Bülent Arınç’ın "KHK’lılara yapılan zulümdür" dediğini kaydeden Enginyurt, şöyle devam etti: “En son kendi damadıyla ilgili savcıyı bile tehdit ediyorsa, ne belgesi sunacağız, kime ne belgesi vereceğiz? Adam zaten konuşuyor, söylüyor. Bu FETÖ’yü övmek, onu masum göstermek değil mi?”

Enginyurt, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın son dönemde yaptıkları açıklamalarla ilgili soru üzerine de, “Zamanında Cumhurbaşkanı ne derse, ‘Emredersiniz’ diyerek yaptınız. Şimdi parti kurunca bütün olumsuzlukları Sayın Cumhurbaşkanına yıkmak adına, ‘Ben tepki koymuştum, ben söylemiştim’ diyorsunuz. Bu saatten sonra söylediklerinin hiçbir anlamı yok” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE