Cezaevinin tepesinde saçma tabela!

CHP’nin Şanlıurfa kökenli milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa Cezaevi’nde büyük bir tabelaya “Biz Türkiye’yiz” sloganının yazılmasını “Cezaevine teşvik var” şeklinde eleştirdi

Cezaevinin tepesinde saçma tabela!

CiddiGazete- CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal, Şanlıurfa Cezaevi’nde çatıya konulan, anayoldan geçen sürücülerin de fark edebileceği şekilde büyük bir tabelaya “Biz Türkiye’yiz” sloganı yazılmasına tepki gösterdi.

‘CEZAEVİNE TEŞVİK VAR'

Sosyal medya hesabından fotoğraf paylaşan Tanal, cezaevi ile “Biz Türkiye’yiz” mesajının yan yana getirilmesinin kamuoyunda yanlış algıya sebebiyet verdiğine dikkat çekerek, “Biz Türkiye’yiz’ sloganı ve cezaevi! Cezaevi çağrışımı dikkate alındığında hiç uymuş mu Allah aşkına? Fabrika yerine cezaevi yapımıyla iftihar edenler için alkışlanacak bir slogan olabilir ama o mesajın işleneceği yer cezaevi duvarları değil. Cezaevine teşvik var” diye yazdı.

CEZAEVİNİ BACASIZ FABRİKAYA BENZETMİŞTİ!

Muhalefet, sık sık iktidarı “sanayiyi geliştirmek yerine cezaevi inşasıyla övünmekle” eleştiriyor.

İktidar mensupları, cezaevi için “Bacasız fabrika” benzetmesi bile yapmıştı. Önceki yıl Yozgat’ta cezaevi inşaat alanında incelemelerde bulunan AKP Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in “4 bin kişinin yatacağı, 2 bin 700 personelin istihdam edileceği, bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum” şeklindeki sosyal medya paylaşımı büyük tepki çekmişti. Başer, “Bacasız fabrika gibi çalışacak” ifadesinin geçtiği mesajını daha sonra silmişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 11:56
YORUM EKLE