CHP'de ihraç kararları

Çeşme Belediyesi eski başkanı Faik Tütüncüoğlu ile birlikte Çeşme İlçe Gençlik Kolları eski başkanı Enis Tepekule ve İzmir İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdoğan Atılmış'ın CHP üyelikleri sonlandırıldı

CHP'de ihraç kararları

CİDDİGAZETE

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu, illerden gelen disiplin dosyalarını karara bağladı.

CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından hakkında açılan disiplin dosyası nedeniyle “suç unsunu bulunmayan” Çeşme eski Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu’nun kararı yeniden değerlendirildi.

Yurt Gazetesi'nden Özgür Tuğrul'un haberine göre, Yüksek Disiplin Kurulu, yeni gelen deliller ve evraklar üzerinde yaptığı çalışma sonrasında İzmir’in aksine bir karar verdi. YDK, delillerin de oluşmasını gerekçe göstererek Çeşme’de üç dönem belediye başkanlığı yapan Faik Tütüncüoğlu’nu kesin olarak ihraç etti.

Faik Tütüncüoğlu

İhraç edilen Tütüncüoğlu’na ve itiraz edenlere YDK’nın kararı tebliğ edildi. Aynı kararda, CHP Çeşme eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enis Tepekule de yer aldı.

İzmir’deki değerlendirmede hakkında “kınama” kararı çıkan Tepekule’nin cezası ihraç olarak yenilendi. Öte yandan, İzmir İl Disiplin Kurulu’nun üyesi olan ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i suçlayan açıklamaları kamuoyunda yer alan Erdoğan Atılmış da partiden atıldı.

Atılmış, Yücel’i disiplin dosyalarını seçmek, dosyalar arasında ayrım yapmak ve kişisel olarak yönlendirme yapmakla itham etmişti.

YORUM EKLE