CHP'li isim, 'Ümit Özdağ' kararından rahatsız oldu!

Engin Altay, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihracına ilişkin kararın iptal edilmesi hakkında, "İYİ Parti içine atılmış bir fitne, fesat, nifak tohumudur" dedi

CHP'li isim, 'Ümit Özdağ' kararından rahatsız oldu!

CiddiGazete- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihracına ilişkin kararı iptal etmesi hakkında, "İYİ Parti içine atılmış bir fitne, fesat, nifak tohumudur" dedi.

Altay, Mecliste düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Engin Altay, Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihraç edilmesi kararının iptal edilmesine ilişkin bir soru üzerine, mahkemenin bu tür davalarda şekil şartları açısından bakabildiğini belirtti.

Altay, "Mahkemenin bu kararı bozması, İYİ Parti içine atılmış bir fitne, fesat, nifak tohumudur. Erdoğan, Türk siyasetine, Türkiye'ye çok zarar verdi; Türk siyaset etiğine de çok zarar verdi. Şimdi talimatlandırdığı yargıçlar üzerinden, bir siyasi partinin içişlerine müdahale edecek kadar koltuğundan endişe duyması, akla şunu getirir, yolcudur Abbas, bağlasan durmaz" değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Savas Simşek
Savas Simşek - 3 gün Önce

Sayin Engin Altay Ucuz Siyaset Yapma Bu Mesele Ne Senin Nede Partiyin Meselesidir