CHP'li vekil şantaj kurbanı mı?

Teoman Sancar'ın sosyal medyadan istifasını açıklamadan önce CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu arayarak "özel sebepler" demesi kafa karıştırdı

CHP'li vekil şantaj kurbanı mı?

CiddiGazete- CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Sancar, söz konusu paylaşımında partisinden istifa ettiğini duyurdu. Sancar, "Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" diye belirtti.

İSTİFA DİLEKÇESİ

Sancar istifa dilekçeside, "Hiçbir oluşum ve siyasi partiye geçmek sebebiyle istifa etmiş değilim" dedi.

Teoman Sancar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" ifadelerini kullandı.

"ÖZEL SEBEP" NE OLABİLİR?

Sancar'ın öğleden sonra CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu arayarak "özel sebepler" gerekçesiyle istifa ettiğini bildirdiği ve başka bir partiye de geçmeyi düşünmediğini söylediği öğrenildi.

Siyaset kulislerinde Teoman Sancar'ın il başkanına söylediği "özel sebepler"in şantaja maruz kaldığı şeklinde değerlendirildi.

"KASET VAR DİYE BASKI OLUŞTURULDU"

Teoman Sancar, Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk'e yaptığı açıklamada "özel sebepler"i değerlendirdi.

Sancar, "Kaset var diye baskı oluşturuldu... Gerekli yerlere şikayetimi yaptım... Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim... Komplo var. Bu komployu bozacak olan da benim...

Bir kaset falan ortaya çıkarsa, çıktığında da tüm bu ahlaksızca saldırılara karşı, en kısa zaman içinde öyle yazılı açıklama yaparak da değil, medyanın karşısına çıkıp tek tek cevap vereceğim" dedi.

CHP Genel Başkanlığı’na gönderdiği istifa dilekçesinde ise Sancar, "Üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Hiçbir oluşum ve siyasi partiye geçmek sebebiyle istifa etmiş değilim" diye belirtti.

"DELİ SAÇMASI"

Sancar'ın sosyal medya hesabında ise 26 Şubat günü Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde partiye yeni katılan üyelere rozet taktığı görüldü. Sancar sosyal medya hesabından rozet törenini "Partimize üye olarak CHP ailemize katılan Ahmet Tutaş’a ve değerli kardeşlerimize rozetini takdim etmekten memnuniyet duyduk. Biz biriz ve beraberiz. Saygılarımla" diye paylaştı.

Sancar 10 Şubat tarihindeki paylaşımında ise 17 milletvekilinin CHP’den istifa ederek, Muharrem İnce'nin partisine geçeceği haberini "Peki bundan benim haberim niye yok? Deli saçması" diye eleştirmişti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 22:23
YORUM EKLE