CHP MYK, il başkanını görevden aldı

CHP MYK, bugün yapılan toplantısında Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan ve il yönetimini görevden aldı

CHP MYK, il başkanını görevden aldı

CiddiGazete- CHP MYK, bugün yapılan toplantısında Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan ve il yönetimini görevden aldı.

CHP Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK'dan bir görevden alma haberi daha geldi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen CHP MYK toplantısında CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve il yönetimi görevden alınmıştı.

Bugün gerçekleştirilen CHP MYK'da ise Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan ve il yönetimi görevden alındı.

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan

Görevden alınan Zeki Kaplan yaptığı açıklamada, "Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun almış olduğu bir tasarruftur. Bu doğrultuda MYK'mız görevden alma yönünde karar vermiştir. Partime ve örgütüme asla kırgın değilim. Partimizin bundan sonraki süreçte iktidar olması için, örgütümüzle birlikte yerimize il başkanlığına gelecek arkadaşımızla beraber çalışacağız.

Partimizi iktidar yapmak için dün nasıl sahada çalıştıysak bugün de aynı şekilde sahada çalışacağız. Hedefimiz Türkiye'ye hukuku, adaleti ve demokrasiyi yerleştirip, yurttaşlarımızın ekonomik durumlarını yükseltene kadar mücadelem etmektir.

Genel merkezimin programları doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Kayıtsız şartsız genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun her zaman yanında olacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 20:48
YORUM EKLE