CHP'nin oy oranı açıklandı

24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleriyle ilgili tahminde bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin ilk turda yüzde 32 oy alacağını söyledi

CHP'nin oy oranı açıklandı

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında 24 Haziran seçimlerinde hangi adayın ne kadar oy alacağı konusunda tahminde bulundu. CHP’li Altay, “Parlamento için oy tahmininiz nedir? Ne kadar kadar oy alır Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve HDP?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Öngürüm var. Cumhurhur İttifakı 42, Millet İttifakı 44, diğer partilere bir miktar oy gider. HDP’nin 12-13 oy alacağını düşünüyorum. Şimdi bugün bunu görüyorum.”

‘MUHARREM İNCE YÜZDE 32, ERDOĞAN 34 OY ALIR’

Altaylı’nın “İlk turda Sayın İnce ne alır? Sayın Erdoğan ne alır?” sorusuna Altay, “Şimdi bugün seçim olsayı mı konuşuyoruz, 30 gün sonrasını mı? (Yüzde) 32 ilk turda Sayın İnce alır, 18 Akşener alır, 13 Demirtaş alır, 3 de Temel Bey alır. Ne etti orası 66” cevabını verdi. Fatih Altaylı’nın Erdoğan’ın oy oranına yönelik ’34 mü artıyor’ ifadesine Altay, “Malesef öyle çıkıyor. Maalesef üzgünüm ama öyle çıkıyor. Bunu yazmayı unutmayın” ifadelerini kullandı. Engin Altay’ın oy tahmininin ardından Fatih Altaylı’ya “yayında değiliz değil mi?” diye sorması da dikkatlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER