banner445

CHP Selçuk'ta toptan istifa

CHP Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan Yeşilyurt ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile birlikte görevinden istifa etti

CHP Selçuk'ta toptan istifa

İzmir CHP'de sular durulmuyor... Yazılı bir açıklama yapan Merve Çalışkan Yeşilyurt, antidemokratik uygulamalar sürecinde ilçe başkanlığı görevini yürütemeyeceğini belirterek, “Yönetim kurulum, kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir” ifadelerini kullandı.

Görev süresi boyunca hem yönetim kurulu hem de kadın ve gençlik kolları ile birlikte evrensel demokrasi ve hukuk kurallarına bağlılıklarından vazgeçmediklerini belirten Çalışkan, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren demokrasi mücadelesi vermiş bir partidir. Çağdaş demokratik hiçbir sistemde ilçe örgütlerinin dahli dışında ilçelerin yerel yönetim kadrolarının merkezi otorite tarafından belirlenmesinin örneği yoktur. 28 bin seçmenli bir ilçenin belediye meclis üyeleri dahi genel merkez tarafından atanmak istenmektedir. Bunun anlamı yerel demokrasi ve yerel örgütlenmenin tasfiyesinden başka bir şekilde açıklanamaz. Cumhuriyet Halk Partili olmamızın yegane sebebi evrensel demokrasi ve çağdaş hukuk talebimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi bu taleplerinden hiçbir zaman vazgeçmeyecek bir parti olmakla birlikte Genel Merkez yöneticilerinin bir bölümünün bu ideallerden uzaklaştığı açıktır. Bu nedenle, antidemokratik bu süreçte ilçe başkanlığı görevini yürütemeyeceğimi kamuoyu ile paylaşıyorum. Yönetim Kurulum, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir. Partimizin ve ülkemizin hak ettiği demokrasi kültürüne ulaşması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte beraber yol yürüdüğüm tüm partililerimize teşekkür ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner457

banner84