CHP’de anket tartışması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın, Muharrem İnce’nin duyurduğu anket sonuçları hakkında, “Keşke bunu Cumhur İttifakı'nın sözcüsü söyleseydi” açıklamasına İnce tepki gösterdi

CHP’de anket tartışması

CiddiGazete- CHP’li Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda CHP’nin oy oranının yüzde 17 olduğunu söylemişti.

Muharrem İnce’nin bu açıklaması, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’a soruldu.

Öztrak, CHP’nin özel olarak yaptırdığı bir anket olmadığını belirterek, “Keşke bunu Cumhur İttifakı’nın sözcüsü söyleseydi. Halep oradaysa arşın burada” cevabını verdi.

Muharrem İnce, Sözcü’den Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada Öztrak’ın açıklamasına ilişkin şunları söyledi:

“Birincisi anketi ben yaptırmadım. Yapılan ankete CHP yönetiminden herhangi bir yalanlama da gelmedi. Piyasada dolanan anketi ben gündeme getirdim.

İkincisi Faik Öztrak ‘CHP olarak anket yaptırmadık' diyor. Siyaset kurumunun eksiğini, gediğini görebilmek için anket yaptırması kadar doğal bir şey yok. Partimiz hazineden milyonlarca lira alıyor, bu paralarla anket de tabi ki yaptırılmalı.

Üçüncüsü, anket yoksa bir siyasi parti önünü göremez. Faik Öztrak'ın ‘Anket yaptırmadık' sözü özrünün kabahatinden de büyük olduğunu ortaya koyuyor.”

Muharrem İnce amacının CHP Sözcüsü Öztrak ile ‘dalaşmak olmadığını’ ancak gerçekleri de gündeme getirmenin bir siyasetçi olarak görevi olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 10:04
YORUM EKLE