CHP’den Erdoğan'a tazminat cevabı

Parti Sözcüsü Faik Öztrak: "Sen ya para saymayı bilmiyorsun ya da hiç dayak yemedin"

CHP’den Erdoğan'a tazminat cevabı

CiddiGazete- CHP'den, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mal varlığıyla ilgili açıklamaları nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı 2 milyon liralık manevi tazminat davasıyla ilgili açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 milyon liralık tazminat davası açmasının yankıları sürüyor. Basın toplantısı düzenleyen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

- Saray açtığı tazminatla Sayın Genel Başkanımızı köşeye sıkıştıracağını düşünüyor. Ortaya atılan gerekçe ise Sayın Genel Başkanımızın dün bir gazeteye verdiği röportaj. Bu röportajda Erdoğan ve ailesinin mal varlığı hakkında söylediği sözler.

- Hukuka göre manevi tazminatın miktarı bir tarafı için zenginleşmeyecek şekilde belirlenir. Bu dava en baştan reddedilmelidir. Eğer bu dava kabul edilirse, mahkemenin 2 milyonla Saray’ın kibirli kişisinin zenginleşmeyeceğini kabul ettiği anlamına gelir. 2 milyonla Erdoğan ailesinin bu miktarla zenginleşmeyeceği ortaya çıkar. Anadolu’da söylenen bir deyiş vardır: Sen ya para saymayı bilmiyorsun ya da hiç dayak yemedin! Güneş balçıkla sıvanmaz, dava açmazsanız namertsiniz.

- Sayın Genel Başkanımız “Mal varlığını Türkiye’ye getir” dedi diye 2 milyonluk tazminat davası açmayı unutmuyor. Her zaman yaptığı gibi, aslında davanın muhatabını da paranın cinsini de yanlış seçiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 15:30
YORUM EKLE