CHP’den Kalın’a İYİ Parti cevabı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın İYİ Parti’nin tabanıyla MHP ve AKP tabanının birbirine yakın olduğu açıklamasına cevap verdi

CHP’den Kalın’a İYİ Parti cevabı

CiddiGazete- CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, “İYİ Parti'nin ayrı bir siyasi hareket, parti olarak ortaya çıkması onun AK Parti ve MHP'li olan sosyolojik türdeşliğinin, taban yakınlığının gerçeğini ortadan kaldırmıyor” sözleriyle ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Özkoç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Cumhur İttifakı'nı değerler ve ilkeler bakımından sosyolojik bir değerlendirmeye tabi tutarsak, sosyolojisi değersizlik ve ilkesizliktir. Çünkü öncelikle sorulması gereken soru “Cumhur ittifakına istikamet veren AKP hangi sosyolojik değerler temeline dayanmaktadır?” sorusudur.

Milli görüşçü mü? BOP’un eş başkanı mı? Haburcu mu? Milliyetçi mi? Muhafazakâr mı? Siyasi tarihi zikzaklarla dolu bir partinin değerler ve ilkelerini belirlemek de çok güçtür.

Bu istikametsizlik nedeniyle ki, Cumhur İttifakı konuşanın yandığı, içinde yer alan hareketin siyaseten geri düştüğü, içindekilerin çıkmak için çabaladığı bir kor kazana dönüşmüştür. Millet İttifakının ilk gün olduğu gibi bugün de istikameti ve değerleri bellidir.

Toplumsal ayrışma ve kutuplaşmaya son vermek, halkımızın özlediği huzur, kardeşlik ve güven ortamının sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Cumhuriyetimizi daha demokratik bir hale getirmek ve hukukun üstünlüğünü sağlamaktır.

Yüce Atatürk’ün dediği gibi “Bir istikamette yürümek azminde olan ve hareketinin ayağında bağlı zincirlerle müşküle sokulduğunu gören insan ne yapar? Zincirlerini kırar ve yürür.” Kararlılıkla, değerlerimize inançla yürüyoruz. Bu da birilerini korkutuyor…

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 09:29
YORUM EKLE