CHP'den 'Kurultay yok' açıklaması

Kurultay için ıslak imzaların teslim edilmesi için gereken süre bugün doldu. CHP'den kurultay için toplanan imzalarla ilgili açıklamada 569 imza toplandığı belirtildi, "Kurultay yok" denildi

CHP'den 'Kurultay yok' açıklaması

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP'de kurultay sesleri yükseldi. Seçimlerde partinin başarısız olduğunu savunan muhalif kesim genel merkeze kurultay çağrısında bulundu.

Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi ise yerel seçimlere odaklanılması gerektiğini ve kurultay yapılmayacağını belirtti. Kurultay yapılmayacağının açıkça belirtilmesi üzerine muhalifler delegelerden imza toplama sürecini başlattı. Geçtiğimiz perşembe günü kurultay çağrısında bulunan parti içi muhalifler 630 imza toplandığı ve kurultayın yapılması gerektiğini duyurdu.

Muhaliflerin çağrısına CHP yönetiminden ise jet hızıyla yanıt geldi. Teslim edilen imza sayısının 618 olduğu, geçerli imzaların ise 605 olarak görüldüğü belirtildi. İmza vermek isteyen delegelerin noter onaylı ıslak imzasını teslim etmesi için verilen son süre de doldu.

CHP'DEN AÇIKLAMA GELDİ: KURULTAY YOK

CHP genel merkezinden yapılan açıklamada, 569 imzanın toplandığı ve yeterli sayıya ulaşılamadığı belirtildi. CHP yönetimi, "Kurultay yok" diyerek son sözü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER