CHP’den 'onursal koordinatör' açıklaması

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, eşi Deniz Arda'yı belediyenin Dış İlişkiler Ofisi'ne "Onursal Koordinatör" olarak atayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile ilgili açıklama yaptı

CHP’den 'onursal koordinatör' açıklaması

CiddiGazete- İzmir’in Gaziemir ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Halil Arda, eşi Deniz Arda’yı belediyenin Dış İlişkiler Ofisi’ne "Onursal Koordinatör" olarak atamıştı. Deniz Arda için bastırılan ‘Onursal Koordinatör’ kartviziti tepki çekmişti.

CHP İzmir İl Başkanlığı, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını belirterek şunları söyledi:

"Bizler bu ülkenin AKP iktidarı süresince yaşadığı en büyük sorunların liyakatsizlik ve eş-dost ilişkileriyle ülkenin yönetilmeye çalışılması olduğunu her platformda söyledik. Tıpkı Cumhurbaşkanı’nın kendi kızını çok yüksek maaşla kendine danışman yapması, damadını ekonomiden hiç anlamadığı halde ekonomi bakanı yapması, üniversitelere ve devlet kurumlarına eş-dost-yandaş atamalarının normalleştirilmeye çalışılması, aile dostlarına devlet ihalelerinin verilmesi, devlet kurumlarının yönetim kurullarına işi bilen kişilerin değil de AKP’ye yakın olan kişilerin atanmasının yanlış olduğunu söylediğimiz gibi.

Bu konularda böylesine ilkeli ve AKP’nin tam karşıtı bir duruş sergileyen partimizin, kendi belediyemizde gerçekleşen benzer bir olayı kabullenmesi, onaylaması veya savunması elbette mümkün değildir. Gaziemir Belediyesi’nde Belediye Başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat olarak uygun olsa ve belediyeden elde ettiği maddi bir kazancı olmasa bile, kesinlikle kabul edilemez ve yanlıştır. Bu konuda İzmirlilerden ve halkımızdan gelen tepkilere hak veriyor ve bu durumum düzeltilmesi için çalıştığımızın bilinmesini istiyorum. En kısa sürede bu yanlıştan dönülecektir."

"GÖNÜLLÜ ÇALIŞIYOR"

Öte yandan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, "Eşim en büyük destekçim. Gönüllü olarak belediyede siyasi danışmanım olarak çalışıyor. Eşim Deniz Arda’nın belediyeden ve bağlı şirketlerinden bir kuruş kazanç elde ettiğinin tespit edilmesi halinde istifa edeceğimi kamuoyunun dikkatine sunuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 16:05
YORUM EKLE