Çok sert 'elektrik' kavgası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun ziyaret ettiği evin elektriklerinin kesik olmadığını iddia etti. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bakana çok sert çıkıştı

Çok sert 'elektrik' kavgası

CiddiGazete- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?" dedi.

27 DAKİKA SONRA YENİ PAYLAŞIM YAPTI

Dönmez bu açıklamadan 27 dakika sonra ise yeni bir paylaşım yaparak, Kılıçdaroğlu'nun dün ziyaret ettiği evin elektriğinin kesik olmadığını savundu. Dönmez, "Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: BECERİKSİZ, YALANCI

Bakan Dönmez'in iddialarına Kılıçdaroğlu'ndan çok sert tepki geldi. CHP Genel Başkanı, "Erdoğan'ın enerji bakanı budur. Beceriksiz, yalancı, kelime cambazı. Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin? Sizi gidi algıcılar sizi. Beşli çete milleti soymaya devam etsin diye her şeyi yaparsınız. Soydurmayacağım!" ifadelerini kullandı.

GÜLLÜ DEMİR AÇIKLAMA YAPTI: KAYMAKAMLIK GELDİ, ELEKTRİĞİM BUGÜN AÇILDI

Kemal Kılıçdaroğlu, dün evini ziyaret ettiği Güllü Demir'in videolu açıklamasını paylaştı.

Güllü Demir, açıklamasında şunları söyledi:

- 20 gün önce benim elektriğim kesikti. Dün sayın genel başkan evime geldikten sonra bugün kaymakamlık tarafından benim elektriğim açıldı. Kaymakamlık tarafından arandım. Daha sonra evime bir kişi geldi.

- Kaymakamlık tarafından gelindi. Evimi ziyaret ettiler, baktılar. Ondan sonra yardım edileceğini, benim kişisel bilgilerimi istediler.

- Genel başkan ve bana yardımda bulunan herkese teşekkür ederim. Dün genel başkan sayesinde benim elektriğim açıldı. Kaymakam beyden de Allah razı olsun. Onun sayesinde elektriğim açıldı.

KILIÇDAROĞLU: YOKSULLARIN ELEKTRİĞİNİ ZİYARETİMLE AÇACAKSANIZ...

Kılıçdaroğlu ise paylaşımında, "Beşli çetenin bakanı önce 'evimin elektriği kesik değilmiş' algısına girişti, sonra bu operasyon ortaya çıktı. Saraya çağrımdır! Karanlıktaki yoksulların elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah'a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim... Ödeyin yoksulun faturalarını utanmazlar!" dedi.

CHP, BİLGİLENDİRMEYİ PAYLAŞTI

CHP'nin sosyal medya hesabından Güllü Demir'in enerji dağıtım şirketi ile yaptığı görüşmenin görüntüsü paylaşıldı. Güllü Demir'in cep telefonu ile yaptığı görüşmede şirket tarafından, "Hesabınıza ait ödenmemiş 4 dönem, 651 TL 38 kuruş borcunuz vardır" denildiği duyuldu.

CHP'den yapılan açıklamada, "Fatura borcu duruyorken, kaymakamlık elektriği açıyor. Demek ki devlet isterse oluyormuş. Hadi şimdi tüm elektriğini kestiğiniz insanların elektriğini açın. Bitecek bu neoliberal düzeniniz, devlet devlet olacak yeniden. Beşli çetenizle birlikte tarihin çöplüğüne atılacaksınız" ifadelerine yer verildi.

"YALANLAR VE GERÇEKLER" VİDEOSU

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir ise "Yalanlar ve gerçekler" adıyla bakan Dönmez'in açıklamalarını hedef alan video yayınladı. CHP'nin videosunda süreç şu ifadelerle anlatıldı:

- Saat 21.20; Enerji Bakanı Fatih Dönmez, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektriğinin kesilmediğini öne sürdü.

- Yalanı ortaya çıkan Bakan Dönmez, 20 dakikalık derin sessizliğin ardından yeni yalanla geri döner.

- Saat 21.47, Enerji Bakanı Fatih Dönmez ilk iddiasından vazgeçip yeni bir iddiada bulunur.

- Kumpas çöktü, ampül patladı. Sırada hangi yalan var?

KAYMAKAMLIK AÇIKLAMA YAPTI

Keçiören Kaymakamlığı da konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

- İlçemizde ikamet eden Güllü K. isimli vatandaşımızla ilgili olarak yapılan araştırmada; vatandaşımızın ikametgahının elektriğinin iddia edildiği şekliyle 4 aydır kesik olmadığı, borcu nedeniyle dağıtıcı şirket tarafından 31.03.2022 tarihinde elektriğin kesildiği,

- Beş gün sonra 05.04.2022 tarihinde ödemenin yapılması üzerine elektriğinin açıldığı, vatandaşımıza 2021 yılında 2 kez yaptığı pandemi yardımı başvurusu ile ilgili olarak 2 kez pandemi desteği yapıldığı,

- 2022 Şubat ayında doğalgaz yardımı başvurusu neticesinde de 381 TL destek sağlandığı, ailenin, bugüne kadar pandemi ve doğalgaz yardımı dışında Kaymakamlığımıza herhangi bir başvurusu olmadığı anlaşılmış olup, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza başvuru yapmaları halinde kira, gıda, fatura, giyim, eğitim, barınma gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere her türlü destek sağlanmaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 09:11
YORUM EKLE