Cumhur İttifakı'nda büyük kayıp

Kemal Özkiraz, Eylül ayından bu yana yayınlanan dokuz anketin ortalamasını değerlendirdi. Buna göre, kararsızlar dağıtılınca AKP dört puan kaybetti, MHP baraj altında kaldı

Cumhur İttifakı'nda büyük kayıp

CiddiGazete- Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Eylül ayından bu tarafa yayımlanan dokuz anketin ortalamasına göre Cumhur İttifakı'nın oy kaybettiğini açıkladı.

Özkiraz, Avrasya Araştırma'nın YouTube sayfasından yayınladığı videoda, Eylül ayından bu yana yayınlanan dokuz anketin ortalamasını değerlendirdi.

İçlerinde iktidar yanlısı şirketlerin de olduğu yedi anket firmasının toplam dokuz anketinin ortalamasında kararsızlar dağıtılınca AKP 4 puan kaybederken, MHP baraj altında kalıyor. Millet İttifakı'nda yer alan partilerin oy oranlarının ise yükseldiği görüldü.

İTTİFAKLARDA DURUM

Dokuz anketin ortalamasının kararsızlar dağıtıldığında ittifaklara olan yansıması ise Cumhur İttifakı 47,5 oy, Millet İttifakı 37,4 oy olarak hesaplandı. İttifaklarda yer almayan HDP'nin oyu 10,83 iken diğer partilerin oy oranı ise 4,27 olarak ölçüldü.

Dokuz anketin ortalamasının kararsızlar dağıtıldığında toplamda 52,5 oy alan muhalefet blokunun, 47,5 alan iktidar blokunu geçtiği görüldü.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 19:26
YORUM EKLE