Cumhur İttifakı'nda yer krizi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin Elazığ AKP İl Başkanlığı'nda yapacağı toplantıya MHP İl Genel Meclis Üyeleri tepki gösterdi

Cumhur İttifakı'nda yer krizi

CiddiGazete- Hazine ve Maliyet Bakan Yardımcı Nureddin Nebati'nin bir dizin ziyaretler kapsamında Elazığ'da gerçekleştireceği program Cumhur İttifakı'nda krize neden oldu.

MHP'LİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası'nda gerçekleşecek olan ve bakan yardımcısı Nebati'nin de katılacağı toplantıya, Elazığ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü yetkilileri tarafından aranan MHP il Genel Meclis üyeleri de davet edildi.

Valilik özel kalem müdürlüğü tarafından ikinci kez aranan MHP'li il Genel Meclis üyelerine, Ticaret ve Sanayi Odasında yapılması planlanan toplantının yerinin değiştirildiği ve toplantının AKP Elazığ il binasında yapılacağı bilgisi verildi.

MHP İl Genel Meclisi üyeleri, toplantının yerinin değiştirilerek AKP il binasında yapılmasına tepki gösterdiler.

VALİLİK: PROTOKOL GÖREVLİLERİ TARAFINDAN YÖNLENDİRİLDİK

Yaşanan olayla ilgili Elazığ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü yetkililerinden yapılan ilk açıklamada, kendilerinin bakan yardımcısının protokol görevlileri tarafından yönlendirildiği ve kendilerinin müdahil olmadıkları söylendi.

İkinci açıklamada ise iletişim sorunundan dolayı bir yanlış anlaşılma olduğu, MHP'li il Genel Meclis üyelerinin davet edildiği ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati'nin de katılacağı toplantının Elazığ Sanayi ve Ticaret Odasında yapılacağı kaydedildi.

BAKANIN PROGRAMI İPTAL OLDU

Yaşanan bu olayın ardından Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Nureddin Nebati'nin 18.08.2021 tarihindeki ilimiz ziyareti ileri tarihe ertelenmiştir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 07:44
YORUM EKLE