Cumhurbaşkanı Erdoğan cami çıkışı açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Kerem Aydınlar Camisi'nde kıldı. Erdoğan, camiden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevapladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan cami çıkışı açıklama yaptı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarına ilişkin soruya, "Biliyorsunuz biz, bu muhalefetteki siyasi partiler gibi acelecilik içerisinde değiliz. Haziran 2023'ten önce erken seçim filan falan söz konusu değildir. Bir defa oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Cumhur İttifakı olarak kesin bir tarih vardır, o tarih de Haziran 2023'tür" şeklinde cevap verdi.

REFORM PAKETİ

Reform paketi ile ilgili soru üzerine Erdoğan, "Bu reform paketiyle ilgili biz kendi içimizde çalışmaları yaptık. Bu hafta içinde de özellikle insan hakları evrensel beyannamesiyle ilgili eylem planımızı aramızda konuştuk. Değerlendirmelerimizi yaptık ve ekonomiyle ilgili çalışmalarımızı da yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar içerisinde bu konuyla ilgili açıklamamızı inşallah yapacağız" diye cevap verdi.

SİNCAR'A OPERASYON

Sincar'a yönelik operasyon iddialarıyla ilgili ise Erdoğan, "Ortak operasyonları filan her zaman yapmaya hazırız ama bunları açıklamak suretiyle bu operasyonlar yapılmaz. Her zaman benim bir sözüm var 'Bir gece ansızın gelebiliriz' olay budur" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 19:45
YORUM EKLE