'Damat' kitabına toplatma talebi!

TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman ve AKP kurucuları İhsan Arslan ile oğlu Ali İhsan Arslan, "Damat-Fethullahçıların AKP'li Kayınpederleri" adlı kitabın toplatılmasını istediler

'Damat' kitabına toplatma talebi!

CiddiGazete- TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman ve AKP kurucusu, eski AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan ile oğlu AKP kurucusu, AKP Milletvekili Ali İhsan Arslan, gazeteci Caner Taşpınar’ın kaleme aldığı "Damat-Fethullahçıların AKP'li Kayınpederleri" adlı kitabın toplatılmasını istedi.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitapta, İsmail Kahraman ve İhsan Arslan ile oğlu Ali İhsan Arslan, damatları üzerinden anlatılıyor.

Kitapta, Tuncay Özkan’ın Kanaltürk Televizyonu’nun başında olduğu dönemde, silahlı saldırıya uğradığı, ancak konunun üzerinin o dönemki yetkililer tarafından kapatıldığı gündeme getirildi.

Matkap dava dosyasına ulaşan Gazeteci Caner Taşpınar, kitabında iddianameye girmiş olan tüm telefon konuşmalarını ilk kez yayımladı.

Dava dosyasında İhsan Arslan ile oğlu Ali İhsan Arslan’ın dikkat çeken konuşmaları yer alıyordu.

Ayrıca, kitapta Arslan ailesinin damadı firari FETÖ’cü Mevlüt Hilmi Çınar’ın bilinmeyenleri anlatılıyor.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in sağ kolu olduğu belirtilen Mevlüt Hilmi Çınar’ın ilişkileri ilk kez "Damat-Fetullahçıların AKP'li Kayınpederleri" adlı kitapta yayımlandı.

İSMAİL KAHMARAN’IN FİRARİ DAMADI

Kitapta, kamuoyunda sık sık gündeme gelen TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman'ın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi damadı Sinan Yıldırım yer alıyor.

FETÖ soruşturması nedeniyle firar ettiği belirtilen damadı Sinan Yıldırım’la gündeme gelen İsmail Kahraman, "Kişilere ait keyfiyet" deyip bu konuda konuşmamayı tercih etmişti.

İsmail Kahraman ve ailesinin bilinmeyen şirketini Caner Taşpınar, "Damat-Fethullahçıların AKP'li Kayınpederleri" adlı kitabında anlattı.

HAKARET İDDİASIYLA TOPLATMA TALEBİ

İsmail Kahraman ve İhsan Arslan ile oğlu Ali İhsan Arslan, Taşpınar’ın kaleme aldığı "Damat-Fethullahçıların AKP'li Kayınpederleri" adlı kitabın toplatılmasını talep etti.

Kitabın toplatılmasının istendiği dilekçede, İsmail Kahraman ve İhsan Arslan ile oğlu Ali İhsan Arslan’a FETÖ’cü denildiği öne sürüldü.

Kitabın yazarı Caner Taşpınar, suç duyurusuna karşılık verdiği ifadede, ilgili kişilere FETÖ'cü yaftalaması yapmadığını, kamuoyunun merak ettiği damatları ve kayınpederlerinin ilişkilerine yer verdiğini belirtti.

Kaynak: Odatv

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 12:12
YORUM EKLE