Davutoğlu eski defterleri açtı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra Devlet Bahçeli'ye yaptığı ziyareti anlatarak, "Bugün AK Parti ile MHP arasında koalisyon yok mu?" dedi

Davutoğlu eski defterleri açtı!

CiddiGazete- Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Akit TV'de yayınlanan Akit Özel programının canlı yayınında, Devlet Bahçeli'nin FETÖ imalarına cevap verdi.

Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra Bahçeli'ye koalisyon için yaptığı ziyareti anlattı.

Davutoğlu, "Ben Bahçeli'ye koalisyon için gittiğimde önüme koyduğu ilk maddelerden birisi, 17-25'ten aklansınlar, sonra konuşalım olmuştu. Saatini 17.25'e ayarlayıp o saat önünde Can Dündar ile poz veren de Sayın Bahçeli'dir" dedi.

Davutoğlu, “Koalisyona karşıyız diyorsunuz, bugün AK Parti ile MHP arasında bir koalisyon yok mu?” diye sordu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bir fasık size haber getirirse ona inanmayacaksınız. Zaman Gazetesi'ne inanarak bana soru soracaksanız zaten başladığı yerde biter... Bir tek hakim, bir tek savcı Davutoğlu beni arayıp karar aldırdı diyemez" ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- Biz hiçbir ittifaka eklemlenmek için gelmiyoruz.

- Ahirete götüreceğim en önemli şeylerden birisi 28 Şubat döneminde başörtüsü çilesi çeken kızların Bilim Sanat Vakfı'nda aldığı derslerdir.

- Ahmet Davutoğlu'nun nasıl yaşadığı belli. Ömer Dinçer'in nasıl yaşadığı belli. Bizi itham edenlerin de nasıl yaşadığı belli.

- Şehir Üniversitesi ile ilgili bir hukuksuzluk var ise Sayın Cumhurbaşkanı üç yıl neden bekledi?

- Ben siyasi etik yasası çıkarmak istiyorum, Sayın Erdoğan ilçe başkanı bulamayız diyor. Ben şeffaflık, imar rantı yasası diyorum. Erdoğan olmaz diyor. Bir yol ayrımına geldik.

- Bizim teklifimiz eski sisteme dönmek değil zinhar. Parlamenter sistem içinde baraj da olmaksızın herkesin görüşlerinin yansıdığı ve oradan milli iradenin tecelli ettiği bir sistem.

- Kişiye güvenerek sistem kuramazsınız. Kişiler fani. Sistemi doğru işlemek üzere kuracaksınız.

- Yarın bir darbe teşebbüsü olursa yerimiz seçilmiş Cumhurbaşkanı'nın, seçilmiş Meclis'in yanındadır. Kimsenin bir tereddütü olmasın.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 23:20
YORUM EKLE