Davutoğlu'ndan yeni ittifak projesi!

"AKP'li Başbakan" olarak Türkiye'ye tartışmalı bir süreç yaşatan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Millet İttifakı'nın yerine uygulanmasını istediği "yeni model"i anlattı

Davutoğlu'ndan yeni ittifak projesi!

CiddiGazete- Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sözcü'den Ruhat Mengi'yle yaptığı röportajda yeni ittifak modelini anlattı ve Devlet Bahçeli'nin 2002'de yaptığı gibi sürpriz bir şekilde erken seçim çağrısında bulunabileceğini söyledi.

Mengi'nin "ittifak"la ilgili sorusunu cevaplayan Ahmet Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

- Geçen Cuma Sayın Gültekin Uysal'la görüştüm, Salı günü Sayın Ali Babacan'la görüşeceğim, bu hafta içinde de karantinadan çıktığı zaman Sayın Temel Karamollaoğlu ile de görüşeceğim.

- Tüm liderler konuşup yeni ittifakı oluşturacağız.

- Millet İttifakı 2018 ve 2019 seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın ortaya çıkması sonrasında seçim ittifakı olarak ortaya çıktı ve önemli de bir başarı sağladı; bu reddedilemez.

- Ancak yeni bir dönem ve yeni bir seçime doğru giderken halkın beklentisi de Türkiye'nin şartları da çok daha niteliksel olarak içi dolu, çerçevesi oturmuş bir işbirliği; bu beklenti var.

- Dolayısıyla halk, muhalefet partilerinin bu anlamda sadece bir seçim ittifakı değil, "Türkiye'ye yeni bir vizyon" ittifakı kurması beklentisi içinde. Yani bir seçim kazanabilirsiniz ama sonrasında istenilen neticeler hasıl olmayabilir. Benim kastettiğim seçim ittifakından çok bir vizyon ittifakı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 05:13
YORUM EKLE