Davutoğlu'nun yanında kimler var?

Kurulması beklenen yeni parti iddialarıyla ilgili eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan yeni bir açıklama geldi. Davutoğlu, "Çalışmaktan kast edilen, siyasi bakımdan pozisyonu halka anlatmaksa çalışmaya başladık" dedi. Davutoğlu'na Konya ziyaretinde ilginç isimler eşlik etti

Davutoğlu'nun yanında kimler var?

CİDDİGAZETE

Parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da babaocağı Taşkent’te düzenlenen mevlid programına katıldı. Beraberinde eski AKP’li milletvekilleri ve eski AKP il başkanlarıyla birlikte ilçeye gelen Davutoğlu, hemşehrilerinin ilgisiyle karşılandı.

“MESELE AK PARTİ’NİN VİCDANINA SESLENMEK”

Kurulması beklenen yeni partiyle ilgili açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Çalışmaktan kast edilen, siyasi bakımdan pozisyonu halka anlatmaksa çalışmaya başladık. Çalışmak dediğimiz halkın derin vicdanına hitap etmektir. Mesele siyasi tabakaya değil. AK Partinin derin vicdanına seslenmek. Milletimizin bizi iktidara taşıdığı vicdanı hepimiz çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

“ÜÇ YIL BENİM ADIMIN ANILMASI YASAKTI BU MEMLEKETTE”

Vatandaşların kendilerine samimiyetle sahip çıktığını aktaran Davutoğlu, “İnsanların bugün burada gösterdikleri ilgi kesinlikle vicdandan kaynaklı samimiyettir. Samimiyetten bazı şeyler saklanmaz. Var olan bu samimiyeti kim görmek istemezse istemesin kesinlikle görünecektir. Üç yıl benim adımın anılması yasaktı bu memlekette. Ama yasaklamak, ambargo koymak var olan bu samimiyetin önüne geçemez. Mesela Diyarbakır'dan sahura kadar ayrılamadım. Elazığ'da da aynıydı bu samimiyet” dedi.

Davutoğlu Mevlid programının ardından babasının mezarını ziyaret ederek, dua etti. Program boyunca Davutoğlu’na Manisa AKP eski milletvekili Selçuk Özdağ, İstanbul AKP eski milletvekili Abdullah Başçı, CHP İstanbul eski milletvekili İhsan Özkes, Konya AKP eski milletvekili Ömer Ünal, AKP Konya eski il başkanı Musa Arat, İstanbul AKP eski il başkanı Selim Temurci eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 13:57
YORUM EKLE