Davutoğlu’ndan yeni parti açıklaması

Yeni parti kurma çalışmaları sürdüren Ahmet Davutoğlu, "Sayın Babacan'la da biz her şeyden önce dostuz isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı" dedi

Davutoğlu’ndan yeni parti açıklaması

CİDDİGAZETE

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu makamında ziyaret etti. İki isim başbaşa görüşmenin ardından kameralar karşısına geçti.

Burada bir açıklama yapan Davutoğlu, “Yeni bir siyasi hareket inşa edeceğimizi açıklamıştık. Önemli bir taslak ortaya çıktı. Kurucular heyetinin ortaya çıkmasından sonra ortaya çıkacak bir niyet. Son iki ayda birçok kişiyle konuştuk. Çok büyük bir mutluluk ve önemli bir kazanım olarak bütün bunları göz önünde bulundurarak bir liste hazırlayacağız ama bütün bunlar bizi ağzımızdan ifade edilmedikçe gündeme alınmamalı. Yıl sonuna kadar bu süreç tamamlanacak. Takvim işliyor. İnşallah en kısa sürede bu süreci tamamlayacağız. Sayın Karamollaoğlu ile dostluğumuz geçmişe dayanır. Hepimizin özellikle koruması gereken insani ilişkilerdir, sayın Babacan’la da biz her şeyden önce dostuz, isterdik ki hep beraber olalım ama bu mümkün olmadı. Bizim için kendi partimizin sağlıklı oluşması tek hedeftir. Her türlü görüşe açığız” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti çalışmalarıyla ilgili duyumlar geldiğini belirterek, “Yeni bir partiye ihtiyaç yok. Siyaseti Saadet Partisi'nde yapabilirler” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 11:58
YORUM EKLE