Demirtaş'a tahliye çıkmadı

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, bugün hakim karşısına çıktı. Mütalaya karşı söz alan Demirtaş, tahliye talebinde bulunmayacağını söyledi

Demirtaş'a tahliye çıkmadı

CİDDİGAZETE

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülen duruşmada, Selahattin Demirtaş ile tutuklu bulunduğu Edirne’deki cezaevinden telekonferans yöntemiyle bağlantı kuruldu. Bazı HDP’li milletvekilleri ve avukatlar da duruşma salonunda hazır bulundu.

Demirtaş’ın ve avukatlarının dava dosyasına gelen bilgi ve belgelere karşı diyeceklerinin sorulmasından sonra Cumhuriyet Savcısı'ndan tutukluluk değerlendirmesi için mütalaası soruldu.

İddia makamı, sanık Demirtaş’ın üzerine atılı suçun katalog suçlardan olması, atılı suçları işlediğine dair somut delillerin bulunması ve atılı suçların ceza üst sınırlarının dikkate alınarak, tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mütalaaya karşı söz verilen Demirtaş, mütalaayı ciddiyetsiz bulduğunu ve kabul etmediğini dile getirerek, tahliyesini talep etmeyeceğini söyledi.

Sanık avukatlarının da beyanlarının alınmasından sonra mahkeme heyeti ara kararını açıkladı.

Heyet, Demirtaş’ın tutukluluk halinin devamına hükmederek, duruşmayı 2 ve 3 Eylül’e erteledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 01:50
YORUM EKLE