Dervişoğlu, Bahçeli ile buzları eritti

Geçtiğimiz yıl Meclis'teki yemin töreninde, Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli'nin elini öpen İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, daha sonra "Öptüğüm ele tüküreyim" demişti. Dervişoğlu, Bahçeli ile buzları eritti

Dervişoğlu, Bahçeli ile buzları eritti

CiddiGazete

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, "Öptüğüm eline tüküreyim" dediği Devlet Bahçeli’nin elini sıkıp bir süre sohbet etti.

Dervişoğlu ile Devlet Bahçeli’nin sohbetini MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal cep telefonu ile kaydetti.

"ÖPTÜĞÜM ELİNE TÜKÜREYİM" DEMİŞTİ

24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından TBMM’deki yemin töreninde, o dönem İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Müsavat Dervişoğlu ile Devlet Bahçeli’nin tokalaşması tartışma konusu olmuştu.

Müsavat Dervişoğlu, TBMM’deki yemin töreninde, Bahçeli’nin yanına giderek tokalaştı ve elini öptü.

Tokalaşma için “Dervişoğlu, Bahçeli’nin elini öptü” iddiası ortaya atılmış, Dervişoğlu ise el öpmediğini belirtip “Bahçeli, kürsüye çıkan her milletvekilimizi alkışladı. Bu, İYİ Parti ve bizler için söylediklerinin tekzibi anlamına gelen bir davranıştır. Bu şartlar altında uzatılan eli geri çeviremezsiniz” demişti.

Musavvat Dervişoğlu, Meral Akşener'in evinin önünde Üsküdar MHP İlçe Başkanlığı'ndan bir grubun eylem yapmasından sonra gerilen ortamda Devlet Bahçeli için, ”Aile terbiyem ve törem gereği öptüğüm o eline tüküreyim” dedi.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 01:10
YORUM EKLE