Devlet Bahçeli neyi bekledi?

Süleyman Soylu'nun istifasından sonra Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli açıklama yapmadı. Devlet Bahçeli'nin değerlendirmesi, Cumhurbaşkanlığı'nın açıklamasından sonra geldi

Devlet Bahçeli neyi bekledi?

CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli ve MHP milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapılana kadar, Süleyman Soylu'nun istifasıyla ilgili değerlendirmede bulunmadı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın, "İstifa kabul edilmedi" açıklamasının hemen ardından Bahçeli ve MHP'li milletvekillerinden Süleyman Soylu'ya destek mesajları yağdı.

Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin Süleyman Soylu'nun istifasıyla ilgili yaptığı değerlendirme şöyle:

- Türkiye her alanda çok yoğun ve sıcak bir mücadelenin içindedir. Bilhassa yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgınını engellemek amacıyla devlet-millet dayanışması en üst seviyededir. Aynı zamanda bugünkü sancılı ortamda seferberlik ruhuyla hareket edilmektedir.

- Terörden ekonomiye, bölgesel sorunlardan küresel dayatmalara varıncaya kadar ülkemiz muazzam bir iradeyle duruş göstermektedir. Böylesi kırılgan bir dönemde İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun istifa niyeti sürdürülen mücadele ruhunu sekteye uğratma riski taşımaktadır.

- Gelişmeler karşısında Sayın Bakanı’nın istifa kararının Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edilmediği anlaşılmaktadır. Elbette takdir ve tasarruf Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. Milliyetçi Hareket Partisi mezkur istifanın kabul edilmemesinden ziyadesiyle memnundur.

- Sayın Süleyman Soylu azimli, inançlı, dirayetli ve mücadeleci kişiliğiyle Türkiye’nin en hassas döneminde üstlendiği bakanlık görevini başarıyla yerine getirmiştir. Bizim temennimiz bu görevine kararlılıkla devamından yanadır.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 00:40
YORUM EKLE