Devlet erkanı Ata’nın huzuruna çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda saygı duruşunda bulundu

Devlet erkanı Ata’nın huzuruna çıktı

CiddiGazete- Anıtkabir’deki törene Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar ve yargı organları temsilcileri katıldı.

Aslanlı Yol’dan yürüyen heyet daha sonra Ata’nın huzuruna çıktı. Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakırken, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ERDOĞAN’DAN ATATÜRK'E: RUHUN ŞAD OLSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Erdoğan şu ifadeleri kullandı: Cumhuriyetimizin 97’inci yıldönümüne kavuşmanın mutluluğuna kavuştuğumuz şu günde buradayız. Zat-ı alinizi, Kurtuluş Savaşı şehitlerini yad ediyoruz. Bize emanetiniz olan Cumhuriyeti ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye bugün demokrasiden özgürlüklere sağlıktan sanayiye kadar her alanda başarıdan başarıya koşmaktadır. İçeriden ve dışarıdan gelen saldırılar mücadele azmimizi güçlendirmektedir. Birlik, beraberlik içinde ortak geleceğe yürümeye devam edeceğiz. Ruhun şad olsun.

Törenden önce Anıtkabir'e gelen Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 13:15
YORUM EKLE