'Diploma' imasında geri vites!

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu'nun 21 yaşındaki üyesi İsmail Günaçar, dün Ahmet Davutoğlu ile ilgili "En azından diploması var" demişti. Gelen tepkiler üzerine Günaçar geri vites yaptı!

'Diploma' imasında geri vites!

CiddiGazete

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi İsmail Günaçar’ın dün yapılan kuruluş töreninde, “Davutoğlu’nun Erdoğan’dan farkı sizce ne olacak?” sorusuna verdiği, “Bilime önem veren birisi, en azından diploması var kendisinin” cevabı AKP çevrelerinde tartışma yarattı.

DİPLOMA BAĞLAMINDAN KOPARILDI!

Partinin açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kastetmediğini belirten Günaçar, “Büyük onur ve heyecan yaşadığım bir anda; bilime önem verme, akademik kariyer sahibi olma ve en önemlisi liyakat ve ehliyet anlamında kast ettiğim ‘diploma’ kelimesi, benim Sn. Cumhurbaşkanına yönelik herhangi bir ifadem olmamasına rağmen, bağlamından koparılarak linç başlatıldı. Benim bu ifademi bağlamından kopararak bir itham olarak göstermeye çalışanlar aslında ‘liderim’ dedikleri Sn. Cumhurbaşkanına kendi bilinç altlarında hangi gözle baktıklarını ortaya koymuşlardır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 14:11
YORUM EKLE