DP'nin adayı belli oldu

Genel başkan Gültekin Uysal’ın geçen gün İYİ Parti genel merkezine yaptığı ziyaret olumlu sonuçlandı. Akşener yarın, (salı günü) DP genel merkezine iade-i ziyaret yapacak ve çıkışta Demokrat Parti’nin cumhurbaşkanı adayı açıklanacak

DP'nin adayı belli oldu

Demokrat Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı belli oldu. DP, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i destekleme kararı aldı.

Önceki gün Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Parti genel merkezine gelerek Meral Akşener’le bir görüşme gerçekleştirmişti. Detayları daha önce konuşalan ittifak çalışmasına son şekli veren parti genel başkanları, milletvekilliği seçimlerinde de yedi kişilik kontenjan üzerinde anlaştı.

İYİ Parti listelerinden seçime girecek olan yedi Demokrat Partili, seçilebilecek yerlere konulacak. Böylece Demokrat Parti de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Meral Akşener’i destekleyecek. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yarın (salı günü) Demokrat Parti Genel Merkezi’ne ziyarette bulunacak ve çıkışta yapılacak basın toplantısında Gültekin Uysal, Demokrat Parti’nin cumhurbaşkanlığındaki adayının Meral Akşener olduğunu açıklayacak.

CG/ÖZEL HABER

Ciddi Gazete Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER